Latvija no 2004.gada 1.maija kļūs par pilntiesīgu Eiropas Savienības locekli. Līdz ar to aktuālāki ir jautājumi par ES, tās likumiem, noteikumiem, prasībām, pienākumiem un mūsu tiesībām. Jautājumu loks katrā no darbības sfērām ir pietiekami plašs: politikā, lauksaimniecībā, vides aizsardzībā un neapšaubāmi likumdošanā.
Latvijas uzņēmēji un ražotāji ceļā uz iekļaušanos ES vienotajā tirgū ir ieinteresēti nodrošināt savu preču un pakalpojumu atbilstību Eiropas standartiem un prasībām. Viena no prasībām ir CE zīme. CE marķējums nav tikai burtu saīsinājums, bet gan apliecinājums, ka šis konkrētais produkts vai pakalpojums atbilst obligātajām drošības prasībām, t.i., ES tirgus prasībām. Protams, uzliekot šo zīmi, ražotājs vai importētājs pierāda, ka viņš uzņemas atbildību patērētāju priekšā. ES likumdošana tehniskās saskaņošanas jomā pēdējos gados ir strauji attīstījusies pateicoties nepieciešamībai paātrināt un noregulēt vienotā tirgus aizsardzību. Sertifikācijas process, sākot ar standartu piemērošanu un CE zīmes uzlikšanu, ir sarežģīts un prasa no uzņēmēja gan zināšanas, gan izmaksas. Taču šī sfēra ir diezgan sarežģīta un neapgūta, jo prasa daudz zināšanu par Eiropas Savienības normatīvo aktu bāzi.
Ja līdz šim bija situācija, ka mēs ievērojām tikai Latvijas nacionālos standartus, tad tagad, kad mūsu ikdienā ienāk regulas un direktīvas šī joma kļūst daudz sarežģītāka. Vispirms apskatīsim standartizāciju kopumā.…