SECINĀJUMI
Pēdējā laikā starptautisko tiesību sistēmā ir manāmas ievērojamas pārmaiņas, piemēram, kodifikācijas strauja attīstība.
Starptautisko tiesību kodifikācija ir tiesiskās pasaules sistēmas izveides rīks.
Starptautisko tiesību progresīva attīstība un kodifikācija ir virzīti uz starptautisko konvenciju izstrādi, lai sniegtu tiesisku regulējumu jaunām starptautisko attiecību jomām, kā arī lai atjaunotu novecojušo tiesisko regulējumu, atjaunojot un apkopojot jau pastāvošas paražas un tiesību normas, piemērojot tos mūsdienu tiesiskajai situācijai.
Autore var secināt, ka starptautisko tiesību kodifikācija ir valstu sadarbības rezultātā izveidots atsevišķais likumdošanas veids, kura uzdevumi ir:
1. pastāvošo tiesību normu izpēte, vai tās atbilst mūsdienu situācijai,
2. novecojušu starptautiski tiesisko normu atlase, analīze, un aizvietošana,
3. precīzāks normu formulējums,
4. paražu atspoguļošana starptautiskajos līgumos,
5. jaunu starptautiski tiesisko normu izstrāde, ņemot vērā esošo starptautisku attiecību vajadzības,
6. starptautiski tiesisko normu apkopošana,
7. izstrādāt daudzpusējus starptautiskus līgumus uz apkopotu, jaunizveidotu un pārstrādātu starptautiski tiesisko normu pamata.
Ņemot vērā šodienas situāciju ar bēgļiem, autore konstatēja, ka tiesiskais regulējums attiecībā uz starpvalstu sadarbību šajā jomā nav pietiekami attīstīts, un ļoti noderētu starptautisko tiesību normu kodifikācija, kas attiecās uz bēgļiem un to pieņemšanu, tādēļ, ka tagad šī situācija skar ne tikai katru valsti atsevišķi, bet gandrīz visas pasaules valstis. Esošas konvencijas, protokoli u.c. dokumenti jau ir novecojuši un ne visai atbilst patiesai situācijai Pasaulē.
…