Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,37 (15%)
Discounted price*:
2,12
Purchase
Add to Wish List
ID number:150756
Author:
Evaluation:
Published: 03.12.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Extract

Tie atlēti, kuri asi reaģē uz trenera aizrādījumiem izdala kortizolu un citus stresu izsaucošus hormonus. Šo hormonu iedarbība izsauc virkni fizioloģisku izmaiņu negatīvajā sfērā – palielina muskuļu tonusu, samazina šūnu sistēmas efektivitāti, izsauc jebkura veida neiromuskulāro koordināciju. Tā rezultātā atlēti ātrāk izsmeļ savas iespējas slodzes vai sacensības sākuma fāzē. Izvairīties no pāragra spēku izsīkuma var tikai realizējot modeļa treniņu metožu pielietojumu.
Ideomotorie trenņi vai domās radītie priekšstati ir efektīvs variants kā attīstīt motorās kustības. Zinātniski ir pierādīts, ka domās radītie priekšstati par kādu no kustībām zemapziņā ieslēdz arī muskuļu kontrakciju mehānismus, tādējādi realizējot arī fizioloģisko funkciju attīstīšanu. Sakarā ar to daudzi speciālisti uzskata, ka ideomotorie treniņi, kas ir saistīti ar kustību priekšstatu radīšanu atstāj tiešu un pozitīvu efektu uz darbaspējām. Šie treniņi ir spējīgi pilnveidot tehnikas dinamisko stereotipu, uzlabojot ne tikai tehniskos parametrus, bet arī taktiskos manevrus un sacensību stratēģiju. Domās izpildot ātras kustības pilnveido šo kustības ātrumu reālajā izpildījumā. Mūsdienu treniņu procesā ideomotorie treniņi ir neatņemama atlētu sagatavošanas komponente. „Tev jāspēj vizuāli iztēloties, kā tu pacel svaru”. Ja tu pirms stieņa celšanas savā prātā iztēlojies, kā veiksmīgi veic atkārtojumu, nekas tevi neapstādinās. Attieksme ir viss un tā vienmēr būs nozīmīgākais ierocis, kas ir tavā arsenālā. Attieksme var atvērt durvis un aizvest uz vietām, kas šķitušas neiespējamas. Tāpat attieksme paaugstina tavu spēju robežas. Attieksme atšķir čempionu no viduvēja atlēta.
Sāc dienu ar pozitīvu attieksmi, mostoties no rīta, un beidz dienu ar pozitīvu attieksmi ejot gulēt. Attieksme iesakņosies dziļi dvēselē, izdalot adrenalīnu un vedot pie lieliem rezultātiem un veiksmes. Īstā attieksme pirms treniņa, treniņa laikā un pēc treniņa liks svariem un spēkam – arī rezultātiem palielināties.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Svarbumbu celšanas psiholoģija”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/150756

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register