Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:610358
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.07.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Extract

Lai saprastu Sv. Augustīna darba “Atzīšanās” nozīmīgumu, vispirms nepieciešams zināt par viņa dzīvi. Sv. Augustīns ir dzimis 351. gadā Tagastē, Namībijā. Viņa tēvs bija pagāns, bet māte – īstena kristiete. 377. gadā Augustīns tika nosūtīts uz Kartāgu mācīties. Lielu iespaidu uz viņu atstāja Cicerona darbs “Hortensius”, no kura viņš saprata, ka tiekties pēc slavas un mantas nav vērts. Tā sākās viņa patiesības meklējumi. Neilgi pēc tam Augustīns pievienojās Āfrikā plaši izplatītajai manihejiešu sektai. Manihejieši uzskatīja, ka ļaunums ir neatkarīgs spēks, kas eksistēja līdztekus Dievam un ierobežoja Dieva varu. Augustīnu manihejisms piesaistīja ar savu racionālo pasaules izskaidrojumu, uz kādu laiku viņš guva atrisinājumu savām problēmām. Taču bija lietas, kuras Augustīnam nebija pieņemamas, un pēc deviņiem gadiem viņš pameta manihejiešu sektu.
Tālāk Augustīns pievērsās neoplatonismam, kur priekšstats par Dievu bija cits. Dievs bija absolūts, nemainīgs, nebija pakļaujams nekādām pārmaiņām. Neoplatonismā ļaunums tika uzskatīts par labā trūkumu, nebūtību, negatīvu īpašību. Filozofiju Augustīns uzskatīja par ceļu pie Dieva. Pēc Sv. Augustīna domām, filozofija tikai uzdeva jautājumus, bet nesniedza atbildes, tāpēc atbildes meklējamas Svētajos rakstos. Savā darbā “Atzīšanās” Augustīns apraksta ļoti lielu, nozīmīgu notikumu savā dzīvē – atgriešanos pie Dieva. Parasti sadala Augustīna darbus pirms un pēc šīs atgriešanās, jo pēc tapšanas par kristieti Augustīna galvenā autoritāte bija Bībele. Ja pirms atgriešanās pie Dieva Augustīns rada racionālu pieeju atrast patiesību, tad pēc atgriešanās Augustīns ieguva atziņu: “Es ticu, lai varētu saprast.” Arī daudzas atziņas Augustīns guva no neoplatonisma, piemēram, ka visu cilvēku trauksmju pamatā ir koncentrēšanās uz kādu mērķi, kas sola viņiem sasniegt zināmu labumu. Cilvēks tiecas ne tikai pēc īsiem mērķiem, bet arī pēc kaut kā lielāka, pēc augstāka labuma. Bet augstākais labums var būt tikai Dievs. Tātad cilvēks tiecas savā būtībā pēc Dieva.
Darbu “Atzīšanās” Sv. Augustīns velta Dievam, tā ir kā slavēšana un pateikšanās. Šī darba 8. grāmatā Augustīns daudz runā par cilvēka gribu un tieši par to brīdi, kad viņš pieņēma Dievu. 8. grāmata vēl sīkāk ir iedalīta divpadsmit nodaļās. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1192276
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register