Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:571578
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.04.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 2 units
References: Not used
Extract

Pirmais priekšstats par cilvēka temperamentu radies jau ļoti sen-apmēram 2,5 tūkstošus gadu atpakaļ. Sengrieķu ārsts un filosofs Hipokrāts iedalīja cilvēkus četros tipos, atkarībā no viņu uzvedības un izturēšanās veida. Pastāv četri temperamentu tipi: holēriķis, sangvīniķis, melanholiķis un flegmātiķis. Hipokrāts domāja, ka atšķirības cilvēkos saistītas ar dažādu šķidrumu attiecībās organismā. Viņš uzskatīja, ka cilvēka organismā ir četru veidu šķidrumi: žults, melnā žults, limfa un asinis. Hipokrāts uzskatīja, ka tas šķidrums, kurš organismā dominē vairāk nosaka cilvēka temperamenta tipu, viņa veselību un atšķirības uzvedībā. Attiecīgi, holēriķim organismā pārsvarā ir žults, melanholiķim-melnā žults, sangvīniķim- asinis, bet flegmātiķim limfa.
Temperaments ir cilvēka individuāli psiholoģiskās īpatnības, kuras nosaka cilvēka darbības dinamiku, viņa uzvedības veidu un ir atkarīgs no centrālās nervu sistēmas īpašībām.
Cilvēka temperaments ir iedzimts un dzīves laikā tas nekad nemainās. Katrs no mums piedzimst ar kādu noteiktu temperamenta tipu un savu mūžu nodzīvo ar to temperamenta tipu, ar ko ir piedzimis. Nevar būt tā, ka cilvēks piedzimst kā melanholiķis, bet pēc tam kļūst par holēriķi un tml. Temperaments nosaka cilvēka dzīves darbības dinamiku-tempu, ritmu un intensitāti. Cilvēki atšķiras pēc sava darbības tempa, vieni ir gausāki, lēnīgāki, citi-straujāki. Katram cilvēkam ir savs individuālais ritms, kurš nosaka kā mainās aktivitātes un pasivitātes periodi; tos brīžus kad mēs jūtamies ļoti enerģiski un brīžus kad jūtamies saguruši. Intensitāte rāda cik ilgi cilvēks spēj izturēt kādu slodzi, daži nogurst ātrāk, citi ir izturīgāki un spēj veltīt vairāk pūļu un enerģijas kādam darbam. Var teikt, ka temperaments nosaka nevis to ko cilvēks dara, bet gan kā viņš to dara.
Ir svarīgi saprast, kāds ir cilvēka temperamenta tips ar kuru mums jāveido attiecības. Vieglāk ir saprasties cilvēkiem, kuriem ir kādas kopīgas īpašības, kas nav kopīgs temperamenta tips, bet piemīt vienam vai otram temperamentam. Ja cilvēkiem nav nevienas kopīgas īpašības, tad saprasties ir praktiski neiespējami.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1158745
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register