Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:328736
 
Evaluation:
Published: 15.05.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 14 units
References: Used
Extract

Pasaulē no senseniem laikiem ir bijuši un droši arī turpmāk būs neticīgi cilvēki. Par neticīgu parasti sauc to cilvēku, kas netic Dieva esamībai. Bet vienmēr ir tā, ka tas, kas netic Dieva esamībai, netic arī dvēseles nemirstībai. Patiesības par Dieva esamību un cilvēka dvēseles nemirstību ir tik cieši savstarpēji saistītas, ka cilvēks var tikai tās abas atzīt vai abas noliegt, bet nekādā ziņā vienu atzīt un tajā pašā laikā otru noliegt.
Svētie Raksti saka ,,Teica muļķis savā sirdī – nav Dieva.” Daudzi cilvēki paliek neticīgi tikai tāpēc, ka viņiem par abstraktām lietām nav nekādas intereses, citiem vārdiem, tādi cilvēki, par kuriem mēdz teikt, ka Dievs ir viņu vēders. Ir dažkārt neticīgi, vai vismaz sevi grib skaitīt par neticīgiem, arī tādi cilvēki, kuriem bail atzīt Dieva esamību un dvēseles nemirstību vienīgi tāpēc, ka atzīstot šīs patiesības, viņiem sirdsapziņa liktu mainīt viņa dzīves veidu. Īstenībā šai cilvēku grupai neticība ir tikai ārējā maska, aiz kuras redzama dažādu grēku nomāktā sirds. Daži atkal sevi par neticīgiem dēvē un rāda tāpēc, ka neticība šķiet laika garam vairāk piemērota nekā ticība.
Nevar zināt, ko katru reizi izjūt otra cilvēka sirds, un nevar zināt, cik kuru reizi cilvēka ārējā rīcība saskan ar iekšējo pārliecību, bet droši var teikt, ka īstā vārda nozīmē neticīgo ir daudz, daudz mazāk, nekā cilvēki parasti domā. Dzīvē nav reti tādi gadījumi, kad viens vai otrs īsti neticīgs, vai tikai par tādu skaitīts, cilvēks, pateicoties kādam šķietami pavisam nenozīmīgam ierosinājumam, kļūst pat dziļi ticīgs. [ ]
Reliģija ir dabiska un vispārēja cilvēciska parādība. Šī parādība ir stingri jāatšķir no citām tautu kultūras dotībām. Jau Aristotelis raksturoja cilvēku kā ,,reliģisku dzīvnieku”. Vēsture māca, ka cilvēks ir uzturējis sakarus ar Dievu kā Visaugstāko būtni, uzskatot To kā pārpasaulīgu, no kura pasaule ir atkarīga un kura cilvēkam ir jāgodina ar reliģisku kultu. Reliģija pieder pie vispārējā tautu mantojuma, kas liek cilvēkam dzīvot ar atbildību un cieņu.
Kā zināms, gandrīz katra sabiedriska, politiska vai pat ekonomiska organizācija cenšas nospraust pamatvērtības, uz kurām tiekties. Tie ir orientieri, kas palīdz noteikt mērķus, uzdevumus, izstrādāt stratēģiju un plānot ikdienas darbu. Vērtības jēdziens vienmēr sevī ietver salīdzinājumu un izvērtējumu. Kaut kas ir vērtīgs salīdzinājumā ar citām lietām - mazāk vērtīgām vai pilnīgi nevērtīgām. Vērtība nozīmi iegūst zināmā kontekstā. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register