Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:330535
 
Evaluation:
Published: 19.07.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

Valdīja neliela augstākā kasta – karotāji vai priesteri. Valstī relīģijai bija liela nozīme. Valdnieks nebija karavīrs, bet pildīja priestera pienākumus. Sabiedrību veidoja amatnieki, zemnieki, vergi. Zemnieki no kopienas apstrādāja ne tikai savas zemes, bet arī sabiedriskos laukus, no kuriem ražu sūtīja valdniekam. Zemnieki bija galvenie valsts barotāji. No brīvcilvēkiem nozīmīgā vieta bija amatniekiem un tirgotājiem.
Ap 1100. g. pr. Kr. Šanas – Iņas valsti iekaroja Džou valdnieki. Savu rīcību attaisnoja ar dieva dotām tiesībām valdīt. Džou Ķīnā valdīja 900 gadus. Pārvaldes nodrošināšanai viņi radīja feodālu sistēmu. Valdnieks nodeva dižciltīgajiem pārvaldē daļu savas zemes, par to prasot pildīt dienestu. Džou dinastija pastāvēja līdz 256. g. pr. Kr. Džou dinastijas valdīšanas laikam raksturīga stingra pārvalde, nodevu iekasēšanas sistēma. Ķīnas kultūra izplatījās Mongolijā, sasniedza Jandzi. Lai nodrošinatu pārvaldi, Džou radīja birokrātiju, kas nesastāvēja nevis no dižciltīgajiem, bet gan no zinātniekiem, skolotājiem, kuri ceļoja pa valsti un sniedza padomus. Viens no viņiem bija Konfūcijs (551. – 479. g. pr. Kr. ).
Konfūcija mācība veidoja Ķīnas sabiedrības morāli ētisko uzskatu sistēmu. Konfūcijs nedomāja par dvēseli, dievu, pēcnāves dzīvi – viņš mācīja kā uzvesties sabiedrībā ikdienā. Konfūcija mācība bija īpaši populāra augstākos slāņos. „ Ja,- rakstīja Konfūcijs – parvaldīt tautu ar likumiem un uzturet kārtību ar sodu palīdzību, tauta centīsies izvairīties (no soda) un nejutis kaunu.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1174886
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register