Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:751488
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Psihiatrijas vēsture    5
  Tiesu psihiatrijas priekšmets    7
  Tiesu psihiatrijas uzdevumi    10
  Nobeigums    14
Extract

Mūsdienu apstākļos, kad notiek izmeklēšanas paņēmienu, metožu tālāka pilnveide, dažādu problēmu atrisināšana nozieguma atklāšanā, kriminālajā tiesvedībā praktiski nav iespējama bez dažādu nozaru speciālistu palīdzības. Krimināllietu izmeklēšanas gaitā vai civillietu izskatīšanā procesa virzītājam nereti rodas problēmas, kuras viņš nevar izšķirt sakarā ar speciālo zināšanu trūkumu vai arī tas viņam aizliegts ar kriminālprocesa un civilprocesa likumu. Tādos gadījumos viņš pēc palīdzības griežas pie speciālista. Eksperts pēta tos lietiskos pierādījumus, kurus nodevis procesa virzītājs un tiesa. Eksperts savas darbības rezultātus izklāsta atzinumā, kas ir patstāvīgs pierādījums lietā.
Tiespsihiatrija kā speciāla psihiatrijas sastāvdaļa pēta dažādus psihiskos traucējumus un to nozīmi kriminālprocesā un civilprocesā, izvērtē ekspertējamās personas psihisko stāvokli un personas spēju pareizi uztvert lietai nozīmīgus apstākļus, dod rekomendācijas par medicīniska rakstura līdzekļu piemērošanu, kā arī noskaidro, vai persona, izdarot noziedzīgu nodarījumu vai veicot civiltiesisku darījumu, ir bijusi pieskaitāma vai nepieskaitāma, sniedz objektīvu atzinumu par personas rīcību un garīgās veselības stāvokli. Gan Civilprocesa likums, gan Kriminālprocesa kodekss nosaka, ka ekspertīzi nepieciešams izdarīt gadījumā, kad lietā nozīmīgu apstākļu vai faktu konstatēšanai nepieciešamas speciālista zināšanas. Es savā referātā analizēšu tiesu psihiatrijas priekšmetu un izvirzītos uzdevumus.
Norādījumi par psihiskām slimībām novēroti jau tālā senatnē: tautu teikās, leģņdās. Senajā Grieķijā Hipokrāts(460. – 370.g.p.m.ē.) ārstēja psihiskos slimniekus, saistot psihiskos traucējumus ar izmaiņām galvas smadzenēs. Viduslaikos, koncentrējoties nelielās teritorijās lielam daudzumam pilsētu, psihiski slimie cilvēki kļūst uzkrītoši un traucē līdzcilvēkus. Viņiem sāk pievērst lielāku uzmanību. Taču slimnieki nokļūst nevis pie ārstiem, bet gan inkvizīcijas varā. Bieži vien psihiski slimos pēc apsūdzēšanas buršanā, sakaros ar ļauno garu iznīcināja inkvizīcijā. Austrumeiropā psihiski slimie netika tiesāti un nogalināti. Pareizticīgo baznīca tos pat uzskatīja par „dieva izredzētiem” vai cietējiem. 15. -17. gs. Rietumeiropā tika aktīvi organizēta psihiatriskā palīdzība, lai pasargātu no psihiskajiem slimniekiem apkārtējos. Psihiatriskās iestādes iekārtoja kādreizējos cietumos un slimniekus turēja sliktos apstākļos, tie tika pieķēdēti. Slimnieki ārstēšanu nesaņēma. 18.gs.beigās parādījās pirmie zinātniskie darbi psihiatrijā un šis laiks uzskatāms par psihiatrijas zinātnes rašanos. Šajā laikā Vācijā notika vēsturiski nozīmīgā „psihiķu” un „somatiķu” skolu cīņa.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1148145
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register