Mēs dzīvojam trauksmes laikmetā un ir ļoti svarīgi apzināties trauksmes iemeslus un to kā samazināt nelabvēlīgā stresa ietekmi uz mūsu psiholoģiskās un fiziskās veselības.
Šī tēma par trauksmēm un to izpausmēm saskarsmē, tika izvēlēta tieši aktualitātes pēc. Un , protams, tādēļ, ka esmu ieinteresēta arī savu trauksmju izanalizēšanā.
Kas tad ir trauksme. Trauksme- emocionāls stāvoklis (bailes, nemiers, bažas), kas rodas neskaidru, nenoteiktu reālu vai iedomātu draudu iespaidā. [1;115]
Mans galvenais uzdevums ir izanalizēt trauksmes dažādos veidus un to, kā tie izpaužas saskarsmē. Kā informācijas materiālus izmatošu gan grāmatas, gan internetā pieejamo literatūru.
Darbā aplūkošu arī trauksmes izpausmes skolēnu vidū, jo tas ir cieši saistīts ar manu nākamo profesiju – pedagogs. Izanalizējot trauksmes skolēnu vidū, varēšu vieglāk orientēties problēmsituācijas cēloņos un produktīvi palīdzēt skolēnam no šīs trauksmes rast izeju.
Tieši saskarsmē veidojas gan trauksmes, gan stresa situācijas.
Cilvēkā uzvedību, rīcību nosaka bezapziņa – dziņa, instinkti. Cilvēks pilnībā neapzinās savas uzvedības un darbības patiesos motīvus. Teiktais daļēji attiecas ari uz saskarsmi. Piemēram, vai mūs pašus bieži vien nepārsteidz dažādas „nejaušības” personiskajā uzvedībā, nejauši „pasprukuši” žesti, vārdi. Tāpēc saskarsmē vienmēr būs neprognozējami, neparedzēti „melnās kastes” elementi, [6;13] kas man rakstot un jums lasot, palīdzēs izprast citu un savas stresorus un trauksmes izjūtas atsaukšanas paņēmienus.…