DROŠĪBAS TEHNIKAS PASĀKUMI UN RAŽOŠANAS SANITĀRIJA
Ūdens attīrīšanas procesā darba drošība sastāv no:
strādnieku drošības,
tehnoloģiskās iekārtas drošības,
iespējamās avārijas seku novēršanas pasākumiem.
Bīstamie faktori attīrīšanas procesā ir sekojoši:
elektroierīču izmantošana,
ugunsnedrošu naftas produktu maisījumu esamība,
gaistošo naftas frakciju iztvaikošana.
2.1. Elektrodrošība
Elektroierīču izmantošana tehnoloģiskajā procesā rada elektrotraumu bīstamību. Tās novēršanai ir nepieciešams veikt profilakses pasākumus, t.i. jānodrošina visu elektroierīču iezemēšana, jāvēro elektrodzinēju un kabeļu stāvoklis.
Strāvas avārijas atslēgšanas pultij ir jābūt viegli pieejamai. Visu elektroierīču remontdarbi ir veicami, atslēdzot barošanas avotus.
2.2. Ugunsdrošība
Par cik tehnoloģiskajā procesā ir klāt naftas produkti, kuri var viegli uzliesmot no kontakta ar atklātu liesmu, ir stingri jāievēro ugunsdrošības noteikumi, it īpaši metināšanas darbos.
Darbu izpildīšanas telpās ir jāuzstāda ugunsgrēka signalizācijas sistēma, kā arī ugunsgrēka dzēšanas līdzekļi (putu/pulvera ugunsdzēsības aparāti, smiltis u.c.)
2.3. Personāla aizsardzība no gaisā esošām kaitīgajām vielām
Naftas produktu savākšanas tvertnes dehermetizācijas gadījumā ir iespējama vieglo frakciju nokļūšana gaisā.
Apkalpojošā personāla aizsardzībai ir jāizmanto respiratori. Īpašu uzmanību ir jāpievērš tehnoloģiskās tvertnes izvēdināšanai pirms apskates vai metināšanas darbiem.
Tehnoloģiskā cikla funkcionālās sistēmas sastāvdaļu drošība ir nosakāma, vadoties no doto mehānismu reglamentācijas materiāliem. Atbildība par testēšanu tiek uzlikta attiecīgajai amatpersonai (inženierim, tehnologam). Periodisko pārbaužu rezultāti ir jādokumentē. Bojājumu atklāšanas gadījumā tiek sastādīts atbilstošs akts.…