Šo darbu rakstu ar mērķi, lai izpētītu kādi ir visbiežāk sastopamie iemesli ugunsgrēkiem mācību iestādēs, kādi ir sodi par ugunsdrošības neievērošanu un kā vislabāk ir novērst vēl nenotikušu nelaimi.
Uzzināsim, ko vispār nozīmē jēdziens ugunsdrošība, būs arī daži statistikas dati par ugunsgrēkiem Latvijā, izpētīsim, kādi ir augstskolu vadītāju pienākumi ugunsdrošības nodrošināšanā.
Ļoti svarīgi ir iepazīstināt audzēkņus un augstskolas personālu ar ugunsdrošības noteikumiem, jo ļoti daudz kas ir tieši atkarīgs no mums pašiem. Ja mēs vienmēr būsim uzmanīgi un ievērosim visus norādījumus, tad visticamāk nelaime nenotiks, bet, ja sagadīšanās pēc tā tomēr gadās, tad rūpīgi sekojot avārijas izejas plānam un nepanikojot, starpgadījums noteikti paliks bez upuriem.
Par to un daudz ko citu mēģināšu izklāstīt šajā referātā.
1)”Ugunsdrošības noteikumi”, Ministru kabineta 2004.gada 17.februāra noteikumi Nr.82
2)Ministru kabineta 2004.gada 17.februāra noteikumu Nr.82 „Ugunsdrošības noteikumi” prasību izpildei piemērojamie standarti.
2)„Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība” Ministru kabineta 2001.gada 23.oktobra noteikumi Nr.447
4)Kārtība, kādā nodrošināma izglītojamo drošība izglītības iestādēs un to organizētajos pasākumos”, Ministru kabineta 2001.gada 20.novembra noteikumi Nr.492 …