Ugunsgrēks nozīmē ne tikai degošu materiālu degšanas procesu, bet arī nāves briesmas priekš visa dzīva. Ugunsgrēki nodara lielus zaudējumus. Uguns iznīcina rūpniecības uzņēmumus, dzīvojamās mājas, skolas, slimnīcas, dažādas materiālās vērtības, mežus, sējumus utt. Ugunsgrēki rodas galvenokārt cilvēka neuzmanības dēļ. Bieži vien pastaigājoties pa mežu cilvēks var neuzmanīgi nomest degošu sērkociņu vai nenodzēstu cigareti, aiziet no meža pēc piknika atstājot tur nenodzēstu ugunskuru. Bez tam, mūsu ikdiena ir cieši saistīta ar dažādam viegli uzliesmojamām ierīcēm. Ugunsgrēks var rasties nevērīgas un neuzmanīgas ierīču lietošanas dēļ. Kā arī ikdiena mēs lietojam daudz ķīmisko vielu, kuru neuzmanīga lietošana var novest līdz ugunsgrēka. Bez tam ugunsgrēks var rasties dabas katastrofu rezultātā. Tāpēc cilvēkam jābūt uzmanīgam un piesardzīgam pret dabu un pašizgudrotajam ierīcēm un vielām.
Lai izvairītos no ugunsgrēka briesmām, cilvēkam ir jāievēro ugunsdrošības noteikumus, kā arī jārealizē ugunsgrēka novēršanas pasākumus. Savlaicīga ugunsdzēsības pasākumu realizēšana pilsētās un lauku apvidos dod iespēju ne tikai ātri likvidēt ugunsgrēkus, bet arī novērst to izcelšanos.
Ugunsdrošības un ugunsdzēšanas pasākumiem Latvijā tika veltīta liela nozīme. Tā realizācija notiek saskaņā ar Civilās aizsardzības likumu; Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumu; Ministru kabineta ugunsdrošības noteikumiem un citiem sasitošiem normatīvajiem aktiem.…