1.Uzņēmējdarbības jēdziens
Uzņēmējdarbība – ilgstoša vai sistemātiksa ekonomiskā darbība un kapitāla ieguldīšana, kas vērsta uz preču ražošanu, realizāciju, darbu izpildi, tirdzniecību, pakalpojumu sniegšanu nolūkā gūt peļņu.
Uzņēmums tiek reģistrēts LR Uzņēmumu reģistrā. Uzņēmējdarbību Latvijā regulē likums “Par uzņēmējdarbību”, Civilkodekss un likumi par atsevišķām uzņēmējdarbības formām Ir vairāki iemesli, kāpēc cilvēki vēlas uzsākt personisko biznesu. Visbiežāk min personisko neatkarību, neierobežotas peļņas iespējas, iespējas darīt to, kas patīk, un tad, kad patīk.
Uzsākot uzņēmējdarbību, jebkuram uzņēmējam ir jālemj, kāda tipa uzņēmums viņam būtu vispiemērotākais, t.i. jāizvēlas vispiemērotākā uzņēmējdarbības forma (sk.2.shēmu). Izvēle ir atkarīga no vairākiem faktoriem:
Uzņēmējdarbības veida;
Dibinātāju skaita;
Resursiem u.c.
2. Kā izvēlēties labāko, pirms to īstenot dzīvē?
Katrs uzņēmējs cenšas savu biznesu organizēt pēc iespējs efektīvāk. Kuram gan nav bijuši problemātiski jautājumi, kā un kādas iekārtas iegādāties un kā tās vislabāk izvietot? Kādu taktiku izvēlēties krājumu papildināšanai noliktavā? Kā organizēt transporta pārvadājumus? Kā izlemt, kurš no iespējamajiem modernizācijas projektiem nesīs vislielākos ienākumus? Cik darbinieku pieņemt, un kā labāk organizēt viņu darbu?……