Transports kalpo preču un materiālu pārvietošanai telpā. Transporta sistēmu iedala:
1.Ārpus uzņēmuma transports (No piegādātāja pie ražotāja un no ražotāja pie patērētāja).
2.Uzņēmuma iekšējais transports (Materiālu pārvietošana uzņēmuma iekšienē. Piemēram: no noliktavas uz ražošanu, starp atsevišķiem ražošanas cehiem utt.)
Izejas punkts transporta sistēmas plānošanai ir tirgus pieprasījums, kā rezultātā tiek radītas piegādājamās preces. Pamatojoties uz piegādājamo preču īpašībām tiek noteikti izmantojamie piegādes palīglīdzekļi. Transporta līdzekļa izvēle notiek pēc, kad ir izvēlēti piegādes palīglīdzekļi. Jēdziens transporta līdzekļi aptver visas tehniskās ierīces, ar kurām preces tieši vai netieši var tikt pārvietotas. Bez tam, ka transporta sistēmas plānošanas pamatā ir transportēšanas palīglīdzekļi, tie kalpo arī par izejas punktu plānojot noliktavu sistēmas un laukumus, kur novietot materiālus ražošanā.
Tikai dažos specifiskos gadījumos (piem. detaļas, kuras aizņem daudz vietas) ir izdevīgi transportēt (uzglabāt) bez artikula. Pamatā fiziskai materiālu plūsmas nodrošināšanai pielieto transportēšanas palīglīdzekļus (kā sinonīmi pielietojami jēdzieni: Transporta-, kravas-, noliktavas palīglīdzekļi). Ar transportēšanas palīglīdzekļiem (TP) saprot palīglīdzekļus, kuri ietver vairākas preces kravas vienībā. Transportēšanas palīglīdzekļiem ir 5 funkcijas:
1.Transportējamo preču kompakts iesaiņojums, kas nodrošina ātrāku transporta procesa norisi.
2.Transportējamās preces aizsardzība no bojājumiem, no zādzībām utt.
3.Manipulēšanas iespēja ar TP (ērti iekraut un izkraut).
4.Uzglabāšanas funkcija.
5.Informācijas nesējs.…