Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:950025
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Katram uzņēmumam, tāpat kā cilvēkam, ir sava dzīve un mūžs, savs dzīves cikls, kurā tas iziet dažādas stadijas, sākot ar “dzimšanu” — dibināšanu un beidzot ar “nāvi” — uzņēmuma darbības izbeigšanu. Tomēr šīm divām galējībām pa vidu vēl atrodas dažādas attīstības fāzes — bērnība, augšana, ziedu laiki, stabilitāte un novecošana. Veicot plašu uzņēmumu darbības analīzi, ir noskaidrots, ka vidējais uzņēmuma “mūža ilgums” ir 20 gadi. Uzņēmumi attīstās, reizēm tiek pārdoti, maina savus īpašniekus, apvienojas, kooperējas, integrējas, reorganizējas un nereti arī likvidējas. Bizness ir nemitīgs pārmaiņu process.
Uzņēmuma dzīves cikls ir laika periods, kurā uzņēmums darbojas no tā dibināšanas līdz brīvprātīgai vai piespiedu likvidācijai.
Uzņēmuma dzīves cikla gaitā var norisināties uzņēmuma darbībai dažādi labvēlīgi vai nelabvēlīgi procesi. Šī cikla ilgumu ietekmē tas, cik labi uzņēmuma dibinātāji un vadītāji spēj analizēt un paredzēt procesus, kas tajā notiek.
Uzņēmuma dzīves ciklu un tā attīstības fāžu kopsakarības ir pētījuši vairāki zinātnieki. Viens no tiem ir amerikāņu menedžmenta profesors Izaks Adize. Uzņēmuma (organizācijas) dzīves cikls pēc Adizes teorijas iedalās vairākās fāzēs .
Pirmā fāze — aģitācija. Šajā stadijā paša uzņēmuma vēl nav, ir tikai idejas. Tā ir uzņēmuma radīšanas fāze, kad cilvēks, kam ir ideja, cīnās par to: aģitē, mēģina piesaistīt un ieinteresēt citus. Tas ir ideju periods, kad notiek dažādas sarunas, tikšanās un pārliecināšana. Pēc Uzņēmuma reģistra datiem, daudzi piereģistrētie uzņēmumi savu darbību tā arī nemaz neuzsāk vai ir dibināti tikai pāris izdevīgu darījumu veikšanai.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1171150
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register