Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:431925
 
Evaluation:
Published: 03.02.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Extract

Uzsākot saimniecisko darbību, ir skaidri jāzina, kādi ir uzņēmuma līdzekļi un no kurienes tie ir ņemti. Turpmākajā uzņēmuma darbības laikā notiks dažādas ieguldīto līdzekļu izmaiņas. Šis process ir ļoti sarežģīts, jo vienas vērtības "iet no uzņēmuma ārā" un citas atkal "nāk tajā iekšā". Bet pēc kāda laika šādu vērtību maiņu dēļ uzņēmuma līdzekļi palielināsies vai samazināsies un šim procesam nebūs iespējams izsekot bez uzņēmuma saimniecisko darījumu reģistrēšanas. Tāpēc arī ir nepieciešams veikt uzskaiti par tām vērtībām, kuras uzņēmumā ieguldītas sākumā, vēlāk tiek saņemtas un izdotas [6].
Visus uzņēmuma saimnieciskos darījumus apliecina ar dokumentiem par uzņēmuma saimnieciskā darījuma esību, novērtē naudas izteiksmē un, ievērojot hronoloģiju, sistemātiskā kārtībā iegrāmato uzņēmuma grāmatvedības reģistros [9].
Normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos kustamu vai nekustamu mantu var iereģistrēt un uzskaitīt natūrā [9].
Attaisnojuma dokuments var būt ārējas vai iekšējas izcelsmes un atkarībā no dokumenta nozīmes sagatavots rakstiski vienā vai vairākos eksemplāros vai elektroniskā veidā [9].
Ja attaisnojuma dokuments tiek sagatavots un glabāts elektroniskā veidā, jānodrošina iespēja to izsniegt papīra dokumenta veidā. Šādā gadījumā nodrošina visu elektroniskajā veidā sagatavoto rekvizītu, kā arī elektroniskā paraksta izdruku tādā veidā, lai saimnieciskā darījuma pusēm, un, ja nepieciešams, trešajām personām, būtu iespējams nekļūdīgi identificēt visu šajā dokumenta ietverto informāciju [9].
Dokumentus, kas atbilst attaisnojuma dokumentam noteiktajām prasībām, izmanto ierakstiem grāmatvedības reģistros, lai sistematizētu šajos dokumentos ietverto informāciju par uzņēmuma saimnieciskajiem darījumiem. pēc attaisnojuma dokumenta pārbaudes uz tā norāda grāmatojumu (kontējumu). Lai novērstu iespēju izdarīt atkārtotu ierakstu, pēc attaisnojuma dokumenta ierakstīšanas attiecīgajā grāmatvedības reģistrā dokumentā norāda ieraksta kārtas numuru [9].
Kārtojot grāmatvedības reģistrus, ierakstos par vienības mēru lieto Latvijas Republikas naudas vienību [9].

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register