SECINĀJUMI
1) Investīcijas ir ļoti nozīmīgs un ekonomiku ietekmējošs faktors.
Uzņēmumi vairāk investē nevis finanšu investīcijās, bet gan ražošanas iekārtās, patentos, produktu reklāmās, zīmolos, darbinieku apmācībā u.c. Investīcijas apmācībās, protams, attiecas arī uz privātajiem investoriem. Blakus tam privātpersonas daudz investē arī nekustamajos īpašumos, dārgmetālos vai mākslas darbos. Visas šīs investīcijas ir pieskaitāmas pie reālajām investīcijām.
2) Darbā tika pētīti investīciju projektu novērtēšanas metodes, taču tās pielietojot un analizējot tās SIA „Drēbīte” aprēķinu variantos, darba autore neizceļ kādu labāko vai pareizāko, tomēr gribu uzsvērt, ka metodes, kur tiek izmantota diskontēšana, ir daudz efektīvākas, jo, kā jau iepriekš bija teikts, aprēķinos liela nozīme ir naudas laika vērtības koncepcijai.
3) Metodes, kurās neizmanto diskontēšanas procedūru, precīzi neatspoguļo projekta pievilcīgumu, bet šāda veida metodes ir ērti izmantot, lai pirmajā projekta stadijā tiktu izslēgtas neizdevīgās projekta alternatīvas (šāda veida metodes ir viegli pielietojamas un izrēķināmas).
4) Izmantojot vienu vai divas novērtēšanas metodes, nevar precīzi apgalvot un secināt par investīciju projekta pievilcīgumu. Lai pieņemtu investīcijas lēmumu, jāpielieto vairākas metodes, lai iegūtu atbilstošus rādītājus, kas nepieciešami uzņēmuma vadītājam, kā arī investoriem.
5) Lai pielietotu nepieciešamo novērtēšanas metodi, investoram precīzi jāsaprot, kāda ir viņa galvenā prioritāte, investējot līdzekļus projektā: vai tas ir visātrākais laiks, lai atgūtu ieguldītos līdzekļus, vai tā ir maksimālā ienesīguma norma u.t.t.
6) Investors nedrīkst aizmirst, ka visas šīs metodes balstās uz diezgan subjektīvas informācijas- naudas plūsmas, kā arī būtisku iespaidu atstāj diskontēšanas likme. Naudas plūsma tiek prognozēta, reālajā dzīvā tā var krietni atšķirties no prognozētās naudas plūsmas daudzu iemeslu dēļ.
7) Finanšu resursu pieejamība ir svarīga ekonomikas attīstībai, investīcijas komercdarbībā ļauj paaugstināt tautsaimniecības efektivitāti un konkurētspēju, nodrošināt straujāku augšupeju. Lielas iespējas valsts ekonomiskajai attīstībai dod investīciju piesaiste konkurējoša tirgus apstākļos, jo sevišķi svarīgi ir piesaistīt ārvalstu investīcijas.
…