6. SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Darba izpildes rezultātā var secināt, ka valsts formu veidi ir vairāki un tos var izšķirt vēl smalkākos veidos, virzienos. Laika gaitā tie ir vairākkārt mainījušies, vēsturnieku domas atšķiras un tāpat arī to konkrētā brīža uzskati par varas valdīšanas sadali un reālo izpildi.
Literatūras pieejamība un informācija par valsts formām ir ļoti bagāta un plaši pieejama. Jāatzīst arī, ka dažādos avotos informācija ir atšķirīga. Tas liek domāt, ka valsts formas izpratne līdz galam tomēr nav pilnībā vienota visai sabiedrībai, ka uzskati dalās, varbūt ne gluži globālā izpratnē, bet detaļas un konkrēti raksturojumi atšķiras.
Valsts forma ir ārējais veids, kādā organizēta publiska vara. Tā ir atkarīga no vairākiem cēloņiem – no valsts tapšanas vēsturiskajām īpatnībām, no sabiedrības tradīcijām, no publiskās attīstības gaitas. Valsts formas ir ļoti daudzveidīgas. Pavisam vispārīgi tās var iedalīt pēc trim pazīmēm – pēc politiskā režīma, valdīšanas formas un valsts iekārtas.
Pamatā ir izveidojušās divas valdīšanas formas: monarhija un republika, kas darbā tika arī smalkāk izpētīts un aprakstīts.
Iegūtas informācijas pētīšanas rezultātā, jāsecina, ka valsts formas iedalījums globāli ir vienots, taču smalkākas nianses atšķiras. …