Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:340870
Author:
Evaluation:
Published: 15.02.2000.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Valūtas tirgi un to dalībnieki    5
2.  Valūtas operācijas    12
2.1.  Konversijas operācijas    12
2.1.1.  Norēķinu operācijas – SPOT    12
2.1.2.  Ilgtermiņa darījumi – FORWARD    16
2.1.3.  Maiņas termiņa operācijas – SWAP    18
2.1.4.  Nākotnes darījumi – FUTURES    20
2.1.5.  Valūtas izvēles darījumi – OPTIONS    22
2.2.  Kredīt – depozīt operācijas    23
3.  Priekšnoteikumi valūtas operāciju veikšanai    25
3.1.  Banku starptautisko attiecību nodibināšana    25
3.2.  Banku starptautisko maksājumu veikšana    27
3.3.  Bezskaidro norēķinu galvenās formas    28
  Secinājumi    31
  Literatūras saraksts    33
Extract

1990-to gadu sākumā, kad bijušās PSRS republikas ieguva pilnīgu patstāvību, Latvijā, kā arī citās valstīs, sāka strauji attīstīties privātais sektors. Radās iespēja dibināt individuālos uzņēmumus, akciju sabiedrības, paju sabiedrības, sabiedrības ar ierobežotu atbildību u.c., un iedzīvotāji sāka nodarboties ar tā saucamo privāto biznesu. Paplašinājās ekonomiskie sakari ar ārvalstīm un radās tīri objektīva saskarsme ar ārzemju valūtām. Līdz ar citiem uzņēmumiem un firmām sāka dibināties daudz bankas. Banku sektors attīstījās straujāk kā citi tautsaimniecības sektori, kas radīja veselīgu konkurenci banku starpā. Sākumā bankas piedāvāja klientiem ne visai plašu pakalpojumu klāstu - depozītu pieņemšana, kredītu izsniegšana, pārvedumi uz un no ārzemēm, vērtību glabāšana banku seifos. Pastiprinoties konkurencei, parādījās objektīva nepieciešamība bankām paplašināt savu sniegto pakalpojumu klāstu. Pie kam, šie pakalpojumi bija jāorientē jau uz jaunām klientu prasībām, kuras radās attīstoties sakariem starp Latvijas un ārvalstu uzņēmējiem. Viena no šādām jaunām nepieciešamībām bija dažādu valstu valūtu konvertācija latos un otrādi. Lai varētu sniegt klientiem pakalpojumus, kas saistīti ar valūtu konvertācijām, un līdz ar to pievilināt jaunus klientus, bankām vajadzēja sākt veikt valūtas operācijas. Valūtas operācijas ir vistiešākajā veidā saistītas ar valūtu tirgiem.
Sekmīgai tautsaimniecības attīstībai, kā to ir pierādījusi attīstītu Rietumvalstu prakse, ir nepieciešama valūtas, naudas, kapitāla, vērtspapīru un citu tirgu attīstība. Bankas attīstītās valstīs ļoti aktīvi piedalās visos iepriekšminētos tirgos ne vien ar savu pieredzi, sniedzot konsultācijas klientiem, bet arī veicot spekulatīvus darījumus. Zināšanu un pieredzes trūkums šajā jomā ātri var novest pie lieliem zaudējumiem un pat bankas maksātnespējas. Tātad, viens no priekšnoteikumiem, lai varētu aktīvi darboties šajos tirgos, ir augsti kvalificēti darbinieki, kuri ir spējīgi uzņemties lielu atbildību. Lielākajā daļā gadījumu tieši no šiem cilvēkiem ir atkarīgs vai banka iegūs peļņu no valūtas darījumiem, vai nesīs zaudējumus.
Valūtas tirgus ir arī svarīgs rādītājs, lai valstī ieplūstu ārvalstu investīcijas, jo ar operācijām attīstītā valūtas tirgū pastāv iespējas minimizēt valūtas risku, kas pastāv pat augsti attīstītās valstīs. Ārzemju investori, ienākot valstīs ar vēl nestabilu ekonomiku, noteikti izskata iespējas samazināt valūtas risku, kas saistās ar valūtas kursu svārstībām.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1113269
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register