Kandinskis gleznā ir atveidojis ļoti daudz motīvus un elementus, kas savā starpā ir cieši saistīti. Glezna ir uzgleznota tā, itkā skatītājs stāvētu Sarkanā laukuma centrā. Uzgleznotie elementi simbolizē Maskavu. Visas uzgleznotās ēka nošķir pašreizējo Krievijas prezidenta rezidenci un Krievijas valdības sanāksmes vietu Kremli no vēsturiskā tirgotāju rajona Kitajgorodas. Kandinskis ar melnu krāsas palīdzību ir uzgleznojis ielas, kas izrit visos virzienos no Sarkanā laukuma. Gleznas centrā ir uzgleznoti divi, pavisam maza izmēra cilvēki. Autorei šķiet, ka tie varētu būt attēloti divi pilsētas iedzīvotāji, kas salīdzinājumā pret visu gleznu ir pavisam mazi.
Glezna ir uzgleznota slēgtā formā, jo Kandinska glezna neturpinās ārpus gleznas robežām. Ja pēta Kandinska attēlotās figūras izmērus attiecībā pret gleznu, var secināt, ka ēku un cilvēku proporcijas ir attēlotas tā, kā tas izskatās reālajā dzīvē. Fons ir izveidots ļoti tumšās krāsās, rados apspiestības sajūtu, nepatikšanas, bailes un izmisumu. Kandinskis ir centies radīt pēc iespējas dramatiskāku vidi un gleznas sižetu. Kandinskis ir izmantojis perspektīvas paņēmienu. Divas perspektīvas no kreisās un labās puses stūra satiekas gleznas labajā pusē augšējā stūrī, kur ir uzzīmēta saule.
Gleznā visbiežāk ir izmantotas zila un dzeltena krāsa, kas ir pretkrāsas. Dzeltenā krāsa paspilgtina intensitāti, savukārt, zilā krāsa rada skatītājam baiļu sajūtu. Interesanti ir pavērot gleznas detaļas. Melnā krāsā uzgleznotie putni simbolizē cilvēkus, kas gribētu tik brīvi un viegli aizbēgt no visām pilsētas problēmām.
…