Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:544416
 
Evaluation:
Published: 12.05.2014.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 9 units
References: Not used
Extract

Daudz izteiksmīgāk, interesantāk un dzīvāk parādīti lepnie dzīrotāji, kuriem gan maz kopēja ar nabadzīga miestiņa kāzu viesiem, kā par viņiem stāstīts Bībelē. Vēl vairāk – Veronēze pie galdiem sasēdinājis sava laika personas, starp kurām var atrast turku imperatoru Suleimanu I, Anglijas karalieni Mariju, Imperatoru Kārli V, un citus tā laika varenos. Gleznas priekšplāna centrā autors novietojis muzikantu grupu, kas patiesībā ir ļoti raksturīgi tverti Venēcijas mākslinieku portreti. Te ir Ticiāns, Basāno, Tintoreto arī pats Veronēze un citi viņa laikabiedri un draugi. Šajā darbā parādās jauna, sarežģīta cilvēka izpratne saistībā ar apkārtējo pasauli.
1573.gadā Veronēze pabeidza visgrandiozāko no savām dzīru ainām „Dzīres Leviju namā” – piecarpus metru augstu un trīspadsmit metrus platu kompozīciju. Arī te Bībeles sižets ir tikai iegansts. Šāds pasaulīgs Bībeles sižeta traktējums katoļu baznīcas reakcionārajam aprindām likās nepieļaujams, un autors tika izsaukts uz inkvizīcijas tribunāla nopratināšanu.
Vēršanās pret daiļrades brīvību nepalika bez sekām. Veronēzes darbos ienāca traģiskas noskaņas. Viņš uzgleznoja vairākas Kristus ciešanu stāsta epizodes par krustā sisto un no krusta noņemto Jēzu. Piemēram glezna „Pieta”, kurā vairs nav spilgto, košo toņu, bet gan smalkas tonālās nianses. Noskaņā galvenās ir apvaldītas sāpes un traģiskas sēras. Šādās izjūtās izskan Venēcijas lielā meistara mūža vakars. Pēc Veronēzes nāves, viņa darbnīcu turpināja vadīt brālis Benedeto un abi dēli – Karlo un Gabriēls.
Veronēzes mākslai ir bijusi milzīga nozīme visā turpmākajā glezniecības attīstībā. XVII gadsimtā no viņa ierosmes smēlās Valaskess un Rubenss, XVIII gadsimtā - Depolo un Vato, XIX gadsimtā – Delakruā un Kurbē. Arī šodien Veronēzes mākslas galvenais spēks ir dzīves apliecinājums, plašais īstenības tēlojums un gleznojuma augstā meisarība.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1339047
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register