Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:177274
 
Evaluation:
Published: 09.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Valoda un rūna    5
1.1.  Runas veidi: monologs un dialogs    8
1.2.  Runāšanas veidi    9
1.3.  Runās iedalījums    11
2.  Klausīšanās un jautāšanās veidi    14
  Secinājumi    17
  Izmantotā literatūra    19
Extract

Šajā referātā ir aprakstīta verbāla saskarsme. Tā ir cilvēku valoda, fonētisko zīmju sistēma, kas iesniedz divus principus: leksisko un sintaksisko. Nododot informāciju ar runas palīdzību, vismazāk zūd informācijas jēga. Sarunā informāciju var precizēt, papildināt, pilnveidot. Prasme sarunāties ieslēdz sevī prasmi sniegt informāciju pašam un iegūt informāciju no partnera, uzmanīgi klausoties un uzdodot jautājumus.
Pirmā daļā ir rakstīts par valodu un runu, kā sazināšanās līdzekli. Valoda ir zīmju sistēma, kurā zīme ir vārds. Runa ir dzīvā valoda. Svarīgi ir ne tikai, ko pasaka, bet arī – kā pasaka. Valoda ir svarīgākais cilvēku sazināšanās līdzeklis. Sazinoties ar runas starpniecību, līdz ar to vārdu zīmēm plaši tiek izmantoti arī žesti, kuri padara cilvēka runu izteiksmīgāku.
Otrajā daļā ir rakstīts par klausīšanu, kas apzīmē spēju uzmanīgi ieklausīties, neiejaucoties partnera monologā ar savām piezīmēm un komentāriem un jautāšana, kas izpaužas aktīvā līdzdalība sarunā, izmantojot pēc iespējas vairāk atklāto jautājumu un verbāli parādot savu interesi par partnera teikto. Ļoti nozīmīga ir prasme uzklausīt citu viedokli, prasme un vēlēšanās diskutēt par lietām. Šīs prasmes un vēlmes ir demokrātisku sabiedrību raksturojošas iezīmes.
Saskarsmē tiek apgūtas uzvedības normas un standarti, tiek kontrolēta un ietekmēta cilvēka uzvedība, tiek iegūtas dzīvei nepieciešamās zināšanas, izziņa notiek visu mūžu. Saskarsmē arī iegūst zināšanas par sevi, analizējot savu rīcību, izjūtas un domas.
Verbāla saskarsme ietver sevī gan klausīšanos, gan runāšanu. Tas ir cilvēku mijiedarbība, kurā notiek apmaiņa ar informāciju, darbību un jūtām, ir iedarbības process, ir psihiskas iedarbības faktors, domu, kontaktu dibināšanas process starp cilvēkiem, kurā pamatā ir kopdarbības vajadzības. Saskarsme rodas visas psihiskas funkcija un uzvedības īpatnības. Savas vajadzības cilvēks var apmierināt ar citu cilvēku.
Referāta mērķis: izprast verbālas saskarsmes būtību un lomu sabiedrībā.
Referāta uzdevumi: noskaidrot rūnas atšķirību no valodas, aplūkot runas veidus, izpētīt runāšanas veidus, klausīšanas nozīmi un jautāšanas lomu sabiedrības mijiedarbībā.
Referāta metodes: analizējošā, deduktīvā, aprakstošā un socioloģiskā.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register