5. SECINĀJUMI
Rūpnīcas un transports vidē rada piesārņojumu – putekļus, indīgas gāzes un troksni.
Nopietnas slimības un veselības problēmas var radīt cilvēkiem gan troksnis, gan radiācija. Taču no trokšņa iespējamām slimībam ir iespējams izvairīties. Radiācijas sekas ir atkarīgas no tādiem faktoriem kā doza, dozas jauda, apstarotās ķermeņa daļas radiācijas ietekme var novest pie izmaiņām, kuras tiek reproducētas turpmākajās šūnu paaudzēs.
Jau kopš dzimšanas cilvēki ir jūtīgi pret skaņām, kuras signalizē par cilvēka vajadzībām. Nepatīkamas skaņas cilvēka smadzenes var uztvert kā briesmas.
Troksnis ietekeme ne tikai cilvēku fizioloģiski, bet arī psiholoģiski. Tas ir viens no daudziem vides dabiskajiem un antropogēnajiem faktoriem, kas ietekmē cilvēka veselību.
Dabiskie radiācijas avoti ir kosmosa radiācija, Zemes radiācija un cilvēka iekšējā radiācija. Katra no šīm radiācijām ietekmē citādāk cilvēka organismu.
Ar mērinstrumentu palīdzību ir iespējams noteikt starojuma devu un starojuma sabrukšanas ātrumu.
Tiek noteiktas dažadas regulas un direktīvas, kuras regulē transportlīdzekļu trokšņa līmeni un metodes, ar kuru palīdzību ir iespējams izmērīt trokšņu emisijas.
Visur dabā ir atrodami radioaktīvi materiāli. Tie dabīgi veidojas gan augsnē, gan ūdeni, gan augos kā arī atrodami būvmateriālos.
…