Nobeigums
Starp dzimumiem vienmēr ir pastāvējis attālums un neredzama robeža, kuru tikai retais uzdrīkstas pārkāpt un tieši tādēļ šis temats man likās tik interesants, lai uzzinātu par to vairāk.
Apskatot dažādu teorētiķu viedokļus par 20. gs vienlīdzības izpratni, varu secināt, ka katram veidojas savādāka uztvere un izpratne. Vienlīdzības izpratne galvenokārt tika atzīta kā pozitīva.
Tās ir acīmredzamas bioloģiskas dzimumu atšķirības. Ļoti svarīgi ir tas, ka sievietes spēj dzemdēt bērnus, ko vīrieši savukārt nevar. Bioloģiskās atšķirības sekmē dzimumu individualitātes attīstību, kas paskaidro. Kas īsti ir sieviete un viņas loma sabiedrībās un, kas ir vīrietis.
Mūsdienu stereotips ir pieņemts, ka piedzimstot meitenes ietērpj rozā drēbītēs, bet zēnus zilās. Meitenes spēlējas ar lellēm, rotaļlietu virtuvītēm u.tml., savukārt zēni spēlējas ar rotaļu zaldātiem, klučiem un mašīnām. Sievietēm ir jābūt ģimenes pavarda veidotājām un mājīguma sajūtas radītajām ģimenes dzīvojamajās telpās, bet vīrietim jārūpējas par ģimenes apgādāšanu un jābūt tam „stiprajam” un drosmīgajam. Tie visi ir sabiedrībā pieņemti stereotipi, bet ne vienmēr tā notiek. Sieviete mūsdienās nesēž mājās un neaudzina bērnus, bet gan vēlas strādāt un pilnveidot sevi. Ir situācijas, kad tieši pretēji vīrieši ir tie, kas rūpējas par bērnu audzināšanu, kamēr sieviete ir darbā. Katram cilvēkam vai ģimenei tas ir individuāli, jo mēs dzīvojam demokrātiskā sabiedrībā, bet tas ir skaidri, ka vienlīdzībai vienmēr pastāvēs kādas neredzamas robežas.
…