Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:894034
 
Evaluation:
Published: 19.02.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 26 units
References: Used
Extract

Notikumi Otrā pasaule kara laikā pārvērta pasauli līdz nepazīšanai. Karš nodarīja milzīgus cilvēku un materiālu resursu zaudējumus, taču bez tā šis karš arī deva nozīmīgu ieguldījumu cilvēces attīstībā, it sevišķi raugoties no tehniskā un militārā viedokļa.
Kara sākums pārsteidza visu Eiropu. Rekordīsā laikā Nacistiskās Vācijas armijas bruņotie spēki sakāva līdzīgus, vai pat skaitliski iespaidīgākus pretiniekus, paši gūstot nenozīmīgus zaudējumus. Tas tika izdarīts pateicoties vācu modernajam bruņojumam un Zibenskara (Blitzkrieg) stratēģijai, kas bija modernākā tā laika pasaulē.
Pēc Pirmā pasaules kara daudzas militārpersonas nodarbināja doma par to, kāds būs nākamais karš, jo, šķiet, neviens nešaubījās, ka tāds tomēr būs. Praktiski visu valstu militārie teorētiķi un militāristi uzskatīja, ka nākamajā karā lielu nozīmi spēlēs iepriekšējajā karā parādījusies kara tehnika – aviācija un tanki. Tāpat uzskatīja, ka nākamais karš prasīs vēl lielākus resursus, nekā bija izmantoti iepriekšējajā karā. Tika izstrādātas dažādas teorijas, no kurām viena – universālā kara tehnoloģija izvirzīja šādas idejas, kas būtu jāievēro:1
1.Kara materiālu pieaugošā nozīme.
2.Speciālistu rezerves, nešķirot civilos pilsoņus no karavīriem.
3.Ekonomiskā mobilizācija.
4.Kaujas spēku mobilizācija kā frontē, tā aizmugurē.
5.Sauszemes, jūras un gaisa kaujas spēku savstarpēja sadarbība.
6.Varbūtējais operācijas ilgums.
7.Kara darbības metožu attīstība.
Šie 7 punkti tad arī tika ņemti vērā radot modernu armiju. Franču ģenerālis Rekēns 1930 gadu sākumā konstatēja, ka modernais karš prasītu milzīgus kara materiālu amortizācijas izdevumus, jo, piemēram Gaisa flote būtu jāatjauno ik pēc 3-4 mēnešu intensīvas karadarbības. Viņš uzsver, ka sauszemes, jūras un gaisa kaujas spēku savstarpējā sadarbība ir jābūt vienlaicīgai un kombinētai.2 Tāpat viņš uzskata, ka divi līdzīgi pretinieki, kuri bez tam būs ierakušies, izmantojot 1. Pasaules kara modeli var karot ļoti ilgi. Tiek izvirzītas divas stratēģijas:

Ofensīvā stratēģija, jeb uzbrukuma taktika, kurā jāpārņem kara darbības iniciatīva jau no paša sākuma, lai karu pārnestu uz ienaidnieka teritoriju un pārsteigtu ienaidnieku, pirms tas sakopojis savus spēkus. Galvenais šajā stratēģijā nav nogalināt, bet gan dezorganizēt. Ir nepieciešams sapostīt infrastruktūru, lai traucētu ienaidnieka kustību. Jāveic ātri manevri izmantojot autotransportu un dzelzceļu. Ieroču šķiras var piemērot visas vienā laikā, vai dažādās kombinācijās, lai ātrāk sasniegtu mērķi.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register