Secinājumi
1) Ar priekšrocībām un kaitējumu, ko rada lakātu jeb slingu lietošana mātēm, šķiet, ka viss ir skaidrs, un, pēc slavenā Ukrainas pediatra Jevgeņija Komarovska vārdiem, mēs varam teikt: "Ja jums tas ir ērti, valkājiet to."
2) Zīdaiņiem viss nav tik viennozīmīgi: pirmkārt, valkāšanai optimālais vecums (horizontāls) ir pirmie 3 mēneši, maksimums - 4 mēneši pēc piedzimšanas, kad bērnam vēlams ieņemt horizontālu stāvokli; otrkārt, pozīcijai slingā nevajadzētu būt ļoti garai - stundai, maksimums divām, pēc kuras ir nepieciešams iztaisnot muguru un mainīt pozīciju; treškārt: bērnu nēsāšanas lietošana, kas vecāki par 3 - 4 mēnešiem, ir amatiera jautājums, jo maz bērnu, kas ir 6 mēnešus veci, vēlēsies ilgstoši būt tik ciešā kontaktā; ceturtkārt, īpaši vēlams priekšlaicīgi dzimušus bērnus valkāt slingā, jo viņiem ciešs kontakts ar māti ir īpaši vēlams viņas siltums, smarža, enerģija; piektkārt, ja mazulim ir ērti un ērti slingā, viņš klusē, guļ utt., ja jūt diskomfortu, tad viņš neklusēs; sestais: ir viedoklis
Tie, kas to saka, aizmirst, ka pirmais un otrais iemesls ir dzemdību trauma, agri cietu plakanu matraču izmantošana, agrīna vertikalizācija bez pienācīga atbalsta zem muguras. Un tad kā ar senču pieredzi, kuri tūkstošiem gadu bērnus nēsāja līdzīgos izstrādājumos. Nevar teikt, ka senči būtu sliktāki par mūsdienu cilvēkiem, jo muskuļu un skeleta sistēmas patoloģija viņiem bija daudz retāk sastopama. Septītkārt, vislabvēlīgākais gūžas displāzijas profilaksei ir bērna nēsātāja nēsāšana M pozīcijā ("vardes poza"). Šī pozīcija ir vispiemērotākā pēc 3 mēnešiem.
…