Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:764437
 
Author:
Evaluation:
Published: 31.05.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Lai sajustu krāsas, gaismas impulsam caur redzes aparātu ir jāsasniedz mūsu smadzeņu redzes centrs. Gaisma var iziet gan tieši no priekšmeta, kas izstaro gaismu - saules vai mākslīgā avota, gan arī tā var atspīdēt no kāda priekšmeta, kas neizstaro gaismu, vai izspraukties cauri šiem objektiem. Acu tīklene uztver konkrētu gaismas impulsu un signāla vai impulsa veidā to pastiprina uz smadzenēm.
Redzes aparāts, ar kura palīdzību mums tiek nodota gaisma un tās krāsu īpašības, visiem, kam tas ir kārtībā, ir vienāds. Tā darbība ir apbrīnojama - cilvēka acs spēj atšķirt aptuveni 10 miljonus krāsu toņu. Visi krāsu toņi rodas fotoreceptoru, kas atrodas acs ābolā, savstarpējas darbības rezultātā. Dažāda nūjiņu kairinājuma pakāpe, kas ir jūtīga pret sarkanu, zaļu un zilu, izsauc attiecīgās hromatiskās krāsu sajaukšanu. Vienādos impulsos mēs redzam baltu, pelēku vai melnu krāsu, t.i. rodas aromātiskās krāsas sajūta.
Īpašības, kas ietekmē krāsu uztveri - dzīves pieredze, vērtību pozīcija un sistēma, tiek uzskatītas par nenosakāmām, t.i. tās nav izmērāmas. Bez psiholoģiskiem faktoriem mūsu krāsu uztveri iespaido simboli. Mūsu krāsu vērtējums ir atkarīgs gan no tā, kas mēs esam šajā pasaulē, gan arī no tā, ko krāsas nozīmē mūsu kultūrā.
XX gadsimtā tika veikti daudzi pētījumi par krāsu ietekmi uz cilvēku. Par pirmo darbu šajā sfērā var uzskatīt 1810. gadā iznākušo J.V.Gētes “Krāsu mācību” , kurā dzejnieks, pretēji fiziķu viedoklim, pasvītroja emociju un pieredzes nozīmi mūsu krāsas uztveres procesā.
Krāsu ietekme pārsvarā tik noteikta uz aprakstīto pārdzīvojumu analīžu pamata. Par izmērāmu tiek uzskatīta kvalitatīvi dažādu izstarojumu ietekme uz mūsu fizioloģisko stāvokli - asinsspiedienu, pulsa biežumu, hormonu daudzumu un kustību ātrumu. Gaismas plūsma, kas atstarojas no mums apkārtesošajām virsmām, uz ķermeni neatstāj tik izmērāmu ietekmi kā monohromatiskais izstarojums, gaismas ietekme ir vairāk emocionāli - psiholoģiska. Bez tam, izmēģinājuma rezultāti norāda arī uz to, ka mūsu organismam ir atbildes reakcijas uz spēcīgiem krāsu kairinājumiem.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1194007
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register