Referātā apskatītā tēma „Zināšanu un politikas attiecības politikas teorijā” atspoguļo trīs slavenu filozofu – Platona, Aristoteļa un Nikolo Makjavelli, galvenās atziņas par to kādam ir jābūt labam un zinošam valdniekam, lai valsts un sabiedrības pārvalde noritētu veiksmīgi.
Sadaļā par Platona uzskatiem tiek minēti atsevišķi Platona viedokļi saistībā ar valsts pārvaldi un valdniekam piemītošajām īpašībām, kas būtu nepieciešamas ideālas iekārtas veidošanai. Līdzīga struktūra ir arī sadaļā par Aristoteļa un Makjavelli uzskatiem.
Referātā atspoguļotais trīs slavenu filozofu uzskatu kopums tiek parādīts salīdzinošā formā, kas principā ļauj izdarīt secinājumus par ideju attīstības pakāpi dažādos laika posmos.
Tā kā visiem trīs filozofiem kopīgās intereses ir noskaidrot to, kā zināšanas un politiskā stratēģija iezīmē ceļu pretim stabilai un ideālai valsts pārvaldes sistēmai, kuru pārvalda spēcīgs un inteliģents valdnieks, ir svarīgi izprast katra filozofa zināšanu un politikas prioritātes.
Zināšanu un politikas attiecības politikas teorijā visnotaļ var saistīt ar Platona un Aristoteļa uzskatiem par to kādai ir jābūt varai valstī, par to kam ir jāvalda. Svarīgs faktors ir arī zināšanu pielietošana valsts pārvaldē, jo loģiski ir saprotams, ka to nevar darīt jebkurš.
Platons savā darbā „Valsts” min to, ka ļoti svarīgs faktors, lai kāds indivīds varētu tikt pie valdīšanas ir īpašas zināšanas, kas tiek iegūtas dzīves laikā.…