Vairumā pārtikas produktu ir maz fluora, izņēmums ir tēja. Viena tase melnās tējas satur aptuveni tikpat daudz fluora, cik viena fluora tablete. Fluora tabletes un fluorizētas zobu pastas darbojas lokāli, tas ir, fluorīds iekļūst zoba emaljas sastāvā un no turienes aizsargā zobus no baktērijām un skābēm. Taču fluorizētais sāls, ūdens (vai arī norīta fluora tablete) nokļūst gremošanas traktā, kur tie tiek uzsūkti un ar asins plūsmu nonāk pie zoba aizmetņa. Tāpēc fluorizēta zobu pasta + fluora tabletes ir pareizais ceļš uz veseliem un stipriem zobiem.
:: Zobu suka
Zobu suka ir galvenais higiēnas priekšmets, lai saglabātu zobus un smaganas tīras, lai noņemtu apgulsnes, tādēļ par zobu sukas izvēli vēlams konsultēties ar savu zobu ārstu vai higiēnistu. Nav labākas vai sliktākas zobu birstes – visas ir vienlīdz labas, jo viss ir atkarīgs no tīrītāja rūpīgumu, kā viņš šai lietai pieiet. Labas zobu birstes ir tās, kam galviņa lokās, jo tādējādi ir vieglāk piekļūt attālajiem zobiem, un arī tās ar dažāda garuma sariņiem, jo tie ielien visās bedrītēs un spraudziņās. Zobu sukas izšķir pēc to cietības pakāpes:
īpaši mīkstas (supersoft) – tām ir īpaši mīksti sariņi, to diametrs ir 0.175mm;
mīkstās (soft) – ar mīkstiem sariņiem, to diametrs ir 0.2mm;
vidējās (medium) – ar vidēji cietiem sariņiem, diametrs 0.25mm;
cietās (hard) – ar cietiem sariņiem, kuru diametrs ir 0.3mm.
Vēlams izvēlēties īpaši mīkstās vai mīkstās zobu sukas, jo, tīrot zobus ar vidējām un cietām zobu sukām, var ievainot smaganas un zobu emalju, tāpēc īpaši jāievēro tīrīšanas tehnika un pirms lietošanas zobu suka jāskalo karstā ūdenī.…