SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Autore, rakstot šo darbu, izdarīja sekojošus secinājumus:
1. Aptaujājot cilvēkus- vecumā no 20 - 65 gadiem, noskaidrots viedoklis, ka svarīgākais, ko viņi sagaida no advokāta, ir, lai advokāts būtu profesionāls un ar pieredzi, otrajā vietā ierindojot konfidencialitāti, lai advokāts neizpauž informāciju citām personām, un, pats pēdējais- advokāta darba samaksa, lai advokāts prasītu saprātīgu samaksu par padarītu darbu, lai varētu redzēt, ka advokātam primārais ir palīdzēt klientam, nedomājot par to, cik klients samaksās.
2. Būtiskākie zvērinātu advokātu pārkāpumi Latvijā ir par personisko reklāmu, konfidencialitāti, advokāta darba samaksu un arī attiecības ar klientu.
3. Ārvalstu advokātu ētikas kodeksi ir plašāki un pilnīgāki. Tie pat papildina Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksu dažos principos.
4. Disciplinārlietu komisijas sodi nav pārāk bargi. Izteikta piezīme vai rājiens nav bargs sods autores izpratnē. Sodi ir tādi, lai advokāts varētu pietiekami labi saprast savu rīcību un pārkāpuma nopietnību. Bargākais sods, ir izslēgšana no zvērinātu advokātu skaita.
Pētījuma rezultātā, balstoties uz minētajiem secinājumiem, autore izvirza sekojošus priekšlikumus:
1. Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksu vajag papildināt ar dažām normām, kas pašlaik nav iekļautas, bet, kas būtu nepieciešamas skaidrības labad.
2. Ieteicams izdot ētikas normu komentārus, kas veicinātu skaidrību par to piemērošanu.
3. Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksa punktā ‘’Attiecības ar klietnu’’ autore uzskata, ka varētu ieviest normu par to, ka, ja advokātu personai ir nolīgusi valsts, un arī samaksājusi par to, tad advokāts nedrīkst atteikties no lietas vešanas kaut kādu iemeslu dēļ, par to lemtu valsts.
…