Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
7,49
You save:
1,05 (14%)
Discounted price*:
6,44
Purchase
Add to Wish List
ID number:192703
Evaluation:
Published: 23.11.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Time period viewed: 2014.g. - 2015.g.
Extract

Lai sasniegtu izvirzītos mērķus ir jāveido apstākļi, kas palielinātu Latvijas uzņēmēju konkurētspēju atvērtos preču un pakalpojumu tirgos, kā arī jārada priekšnoteikumi zināšanu ietilpīgu produktu ražošanai, kas nodrošinās lielākus ienākumus nākotnē.
Ierobežota budžeta apstākļos valsts atbalstam ir jābūt mērķtiecīgam un selektīvam, jo līdzšinējās tautsaimniecības attīstības tendences ir pierādījušas, ka tirgus mehānismi paši par sevi negarantē pārstrukturēšanos uz ienesīgākām ražošanas nozarēm, un tādējādi netiek veicināta pāreja no zemo tehnoloģiju un lētā darbaspēka izmantošanas balstītā uz zināšanām un inovācijām balstīta modeļa.
Vidējā un ilgtermiņā valstij ir jārada priekšnoteikumi uz zināšanām balstīto ekonomisko priekšrocību eksporta nozaru attīstībai, tai skaitā augstu tehnoloģiju nozarēm ar augstu pievienoto vērtību, kurām būs noteicošā loma turpmākajā ekonomikas attīstībā. Ņemot vērā gan Ekonomikas ministrijas veikto analīzi tautsaimniecības nozaru griezumā, gan Latvijas Bankas pētījumus ir izkristalizējušies vairāki valsts atbalsta prioritārie segmenti (skat. 3.1.nodaļu). Galvenie valsts atbalsta virzieni šo prioritāro segmentu atbalstam ir nodokļu stimuli, ES struktūrfondi un finanšu atbalsta instrumenti, izglītība un zinātne, kā arī atsevišķās nozarēs papildus identificētie specifiskie pasākumi, kuru ieviešana nepieciešama konkurētspējas veicināšanai. Konkurētspējas jomā Latvijas vājās pozīcijas globālajos tirgos parāda Pasaules ekonomikas foruma veidotais Globālās konkurētspējas indeksa reitings un Pasaules Bankas veidotais Doing Business indekss. Tieši šo vājo vietu pārvarēšanai ir jākļūst par Latvijas vienām no galvenajām prioritātēm ekonomikas politikas jomā. Konkurētspējai labvēlīgas vides radīšanai galvenie darbības virzieni ir nodokļu politikas pilnveidošana, administratīvā sloga mazināšana, mikro uzņēmumu atbalsta pasākumi, inovāciju veicināšana, finanšu instrumenti uzņēmējdarbības atbalstam, tai skaitā atbalsts uzņēmējdarbības uzsācējiem, preču un pakalpojumu eksporta stimulēšana, publiskās un privātās partnerības projektu īstenošana, apmācības, kā arī izglītība un zinātne.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,63 €
Work pack Nr. 1350514
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Finanses un kredīti”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/192703

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register