Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
12,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:263603
 
Evaluation:
Published: 31.03.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
5.  Koaksiālā kabeļa primāro un sekundāro parametru aprēķinu metodika   
5.1.  Koaksiālā kabeļa primāro parametru aprēķins   
5.1.2.  Darba uzdevums koaksiālam kabelim   
5.1.3.  Aktīvā pretestība   
5.1.4.  Induktivitāte   
5.1.5.  Kapacitāte   
5.1.6.  Vadamība   
5.2.  Koaksiālā kabeļa sekundāro parametru aprēķins   
5.2.1.  Vājinājums pie noteiktas frekvences   
5.2.2.  Viļņa pretestība   
5.2.3.  Fāzes koeficients pie noteiktas frekvences   
5.2.4.  Signāla izplatīšanas ātrums pie noteiktas frekvences   
5.3.  Koaksiālā kabeļa aprēķinu izejas dati 5.1. tabula   
5.4.  Atbildēt uz jautājumiem   
Extract

5.5. Secinājumi
Praktiskā darba izstrādes laikā es iepazinos ar koaksiālā kabeļa primārajiem un sekundārajiem parametriem, ka arī apguvu teorētiskas zināšanas par to. Koaksiālo kabeļu primārajos parametros ietilpst: Aktīva pretestība pie maiņstrāvas, vadāmība, induktivitāte un kapacitāte. Pie sekundārajiem parametriem pieder vājinājuma un fāzes koeficients, viļņa pretestība un elektromagnētiskā viļņa izplatīšanās ātrums. Pēc aprēķiniem tika konstruēti grafiki.
Aktīvā pretestība pie maiņstrāvas ir atkarīga no: Acu – konstantes vara vadītājam, A=0,0835, μcu – magnētiskā caurlaidība vara vadītājam, μ=1, iekšējā un ārējā vadītāja diametriem, un frekvences. Aktīvā pretestība pie maiņstrāvas pieaug, ja palielinās signāla frekvence, kā arī, ja samazinās vadītāju diametrs. Aktīvās pretestības izmaiņu atkarībā no frekvences var aplūkot grafikā. Salīdzinot aktīvās pretestības izmaiņu pie dažādām frekvencēm ar simetrisko kabeli, var secināt, ka izmaiņa aptuveni ir vienlīdz vienāda.
Induktivitāte ir atkarīga no vadītāja materiāla, vadītāja izmēriem, frekvences, un Bcu – konstante vara vadītājiem, Bcu=133,3. Tradicionāli palielinoties pārraides frekvencei induktivitātei ir tendence samazināties, Pie augstām frekvencēm rezultējošo induktivitāti nosaka ārējā induktivitāte. Vadītāja nomaiņa no (Al) uz (Cu) induktivitāti pie augstām frekvencēm maz ietekmē.
Kapacitāte nav atkarīga no frekvences, bet to nosaka izolācijas materiāla dielektriskā caurlaidības, vadītāju ģeometriskajiem izmēriem. Manā gadījumā, εd ir 1,2. Kapacitāte paliek nemainīga visā frekvenču diapazonā. Kabeļa kapacitāti iespaido izvēlētais izolācijas materiāls un tā dielektriskā caurlaidība, kas, piemēram, PVC ir no 4 līdz 5. Grafikā uzskatāmi redzams, ka kapacitāte nemainās atkarībā no frekvences.
Izolācijas vadītspēja raksturo vadītāja izolācijas kvalitāti. Izolācijas materiāliem, kurus izmanto kabeļu izolācijai jābūt ar augstām un stabilām elektriskām īpašībām, kā arī jābūt tehnoloģiski ērti lietojamiem. Manā gadījumā, tgσ ir 0.0002 Vadāmība ir tieši atkarīga no frekvences, tāpēc tā lineāri pieaug, palielinoties frekvencei.
Pie signāla vājinājuma aprēķina tiek izmantoti visi trīs primārie kabeļa parametri. Kabeļa kapacitāti ļoti iespaido izvēlētais izolācijas materiāls un tā dielektriskā caurlaidība, bet vadāmību iespaido attiecīgi dotā izolācijas materiāla dielektriskā zudumu koeficients. Vājinājuma koeficients galvenokārt pieaug, palielinoties signāla frekvencei, līdz ar to – pieaug arī vadāmība un aktīva pretestība, kas ir iekļauta vājinājuma noteikšanas formulā pie noteiktas frekvences.
Fāzes koeficients ir atkarīgs no signāla leņķiskās frekvences, vadītāja induktivitātes un kapacitātes. Pēc induktivitātes formulas var izsecināt, ka fāzes koeficients pieaug lineāri.
Viļņa pretestība ir pretestība ar ko saduras elektromagnētiskais vilnis izplatoties pa viendabīgu kabeļa līniju bez atstarošanās. Tā samazinās, samazinoties signāla frekvencei.
Elektromagnētiskā viļņa izplatīšanās ātrums ir atkarīgs no līnijas kapacitātes un induktivitātes. Gaismas izplatīšanās ātrums ir apmēram 3*105 km/s. Manā variantā signāla izplatīšanās ātrums ir aptuveni no 254500 km/s līdz 273645 km/s. Salīdzinot ar simetriskajā kabelī (iepriekš tikai veikti aprēķini) signāla izplatīšanās ātrumu, piemēram pie 1000000 Hz, koaksiālajā kabelī signāla izplatīšanās ātrums ir aptuveni 271724 km/s, savukārt, simetriskajā – 201393 km/s. Simetriskajā kabelī signāla izplatīšanās ātrums pie šīs frekvences ir aptuveni par ceturtdaļu mazāks.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −15,99 €
Work pack Nr. 1240700
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register