Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:341992
Author:
Evaluation:
Published: 02.11.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Alhambra no arābu valodas nozīmē “sarkanā”, šī nocietinātā pils atrodas Spānijā Granadā. Alhambras būvniecība ilga no 1238.-1258.gadam. Šī pils ir būvēta no ķieģeļiem un akmens.
Mauru kundzība Spānijā ilga 8 gadsimtus no 711.līdz 1492.gadam, kad tos pilnībā sakāva kristieši. Iekarotāju varas pēdējais bastions bija Alhambras pils Granadā. Granada un Kordova pārvaldīja islāma pasaules attālāko rietumu kalifātu. Mauru laikā Spānija bija kļuvusi par vieno no ievērojamākajiem izglītības un kultūras centriem Eiropā. Arābu valdnieki Pireneju pussalā ieviesa tradicionālās islāma arhitektūras formas un apūdeņošanas ierīces, kas spītējot dienvidu saules svelmei ļāva iekopt krāšņus dārzus un izveidot spirdzinoši vēsus un ēnainus pagalmus Mauru kultūras valdzinājums un izsmalcinātais hedonisms visspilgtāk atklājas Alhambras pils ansamblī. Pēc mauru padzīšanas un Spānijas apvienošanas pilī uz laiku apmetās Kastīlijas Izabella un Aragonas Ferdinands. Alhambra ar saviem krāšņajiem apartamentiem greznajām kolonādēm un skaistajiem dārziem joprojām nav zaudējusi noslēpumaino burvību, kas atgādina par spožu kultūru, kura uzplauka vienlaikus ar kristīgas Eiropas gotiskajām tradīcijām.
Alhambra, kas paceļas uz Sjerranevadas kalnu fona kā nocietināta citadele, būvēta uz 11.gs cietokšņa pamatiem. Ansambļa skarbās ārsienas krasi kontrastē ar greznajiem iekšpagalmiem. Šī īpatnība islāma arhitektūru punktuāli atšķir no Rietumu būvmākslas, kurā galvenā nozīme piešķirta ārskata veidolam.
1238.gadā aizsāktos Alhambras būvdarbus vadīja Nasirdu valdnieki – Muhameds I al Halibs, tomēr īpaši nopelni pienākas Jusufam I, kas valdīja no 1333.-1354.gadam.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register