Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,32 (13%)
Discounted price*:
2,17
Purchase
Add to Wish List
ID number:782501
Author:
Evaluation:
Published: 27.12.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

14. Elektrokardiogrāfija (EKG). EKG novadījumi: bipolārie un unipolārie; standartnovadījumi; krūšu novadījumi. EKG signāla izcelsmes biofizikālais mehānisms. EKG analīze: izoelektriskā līnija, zobi, segmenti, intervāli; sirds galvenā elektriskā ass. EKG informativitāte: sirdsdarbības frekvence, sirdsdarbības ritms, aritmijas; uzbudinājuma rašanās un pārvades īpatnības un traucējumi sirdī.
Elektrokardiogrāfija: sirdsdarbības reģistrēšana.uzbudināts sirds apvidus kļūst elektronegatīvs salīdzinājumā ar neuzbudināto apvidu. EKG novadījumi: bipolārie un unipolārie: unipolāra novadījumā viens elektrods ir aktīvs, bet otrs – indiferents. Bipolāra novadījumā aktīvi ir abi elektrodi.Izoelektriskā līnij – attēlosituāciju, kad starp abiem EKG alektrodiem nav potenciālu svārstības. EKG zobi – ekg līknes novirses no izoelektriskās līnijas: P zobs – novirse, kas atspoguļo priekškambaru miokarda depolarizāciju; T zobs – lēzens vidējas amplitūdas svārstība, kas atspoguļo repolarizājas procesu kambaru miokardā.QRS komplekss – strauja, relatīvi lielas amplitūdas impulsveida svārstība, kas atspoguļo repolarizācijas procesu kambaru miokardā. EKG intervāli- laika periodi EKG līknē: P-Q inrevāls – laika posms no P zoba sākuma līdz Q zoba sākumam; Q-T intervāls – laika posms no QQ zoba sākuma līdz T zoba beigām. EKG standartnvadījumi – plaši izplatīts bipolāru elektrodu novietojums uz ekstremitātēm: 1. Novad.:kreisā roka – labā roka; 2. Novad.: labā roka – kreisā kāja; 3. Novad.: kreisā kāja-kreisā roka. Krušu novadījumi – indiferentais elektrods savieno abas rokas un kreiso kāju, radot vienu kopēju potenciālu. Krūšu elektrodi tiek novietoti uz krūšu kurvja priekšējās virsmas – sešos punktos (V1-V6) uz praktiski horizontālas iedomātyas līnijas, kas savieno krūšu kaulu un p;adusi 4.-5. Ribu augstumā. Galvenā elektriskā ass – iedomāta līnija, klas savieno divus apvidus sirdī, stap kuriem vērojama visa sirdsdarbības cikla laikā lielākā elektrisko potenciālu starpība. Palielinoties kalcja jonu daudzumam, pieaug kontrakcojas amplitūda un sirdsdarbības frekvence. Sīnusa ritms – sirdsdarbības ciklu secība, kurā katrs nākamais cikls aizsākas ar uzbudinājuma rašanos sīnusatriālā mezglā. Bradikardija – salīdzinoši zema sirdsdarbības frekvence, mazāk par 60 sirdspukstiem minūtē. Tahikardijas- augsta frekvence, mierā apstākļos vairāk kā 80 puksti min. Aritmija – sirdsdarbības ciklu secība, atšķirīga no normālas. Neritmiska sirdsdarbība, kad visi secīgie cikli nav vienāda garuma. Uzbudinājums un izplatīšanas:rašanās biežumu nosaka, izmērot attālumu starp divām blakus esošo R zobu virsotnēm sešās dažādās EKG vietāš.To uzzina, 60 dalot ar R-R vidējo garumu. Uzbudinājums rodas labajā priekškambarī. No šī mezgla uzbidinājums izplatās pa priekškamabariem un sasniedz atrioventrikulāro mezglu.Talāk pa atrioventrikularo kūlīti no priekškamabariem uz kambariem.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,70 €
Work pack Nr. 1336172
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Asinsrites sistēma, sistemātiskā hemodinamika, miokards un sirds sūkņa funkcija”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/782501

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register