Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:729547
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.03.2001.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Sistemātiskā desensitizācija.

Oficiāli bihēviorālās terapijas sākums tiek saistīts Joseph Wolpe (1958). Wolpe neirotisko uzvedību raksturo kā “neadaptīvās uzvedības nostiprinājušos ieradumu, kas iegūts iemācīšanās ceļā.” Principiāli nozīme tiek piešķirta trauksmei, kas ir tās situācijas sastāvdaļa, kurā notiek neirotiskā iemācīšanās, kā arī neirotiskā sindroma sastāvdaļa. Pēc Wolpe trauksme ir “autonomās NS atbilde, kas ir iegūta klasiskā vispārināšanas procesā.” Wolpe izstrādāja īpašu tehniku, kas bija paredzēta nosacīto autonomo reakciju slāpēšanai - sistemātisko desensitizāciju. Psihoterapeitskās ietekmes mehānisma skaidrošanai Wolpe radīja reciprokno
bremzēšanas teoriju. Runa iet par trauksmaino reakciju bremzēšanu citu reakciju vienlaicīgas izsaukšanas rezultātā, kuras no fizioloģiskā viedokļa ir antagoniskas attiecībā pret trauksmi, nesavienojamas ar to. Ja ar trauksmi nesavienojama reakcija tiek izsaukta vienlaicīgi ar impulsu, kurš līdz šim laikam izsauca trauksmi, tad nosacītā saikne starp impulsu un trauksmi samazinās. Tādas antagoniskas reakcijas attiecībā pret trauksmi ir ēšana, relaksācijas stāvoklis, pašapliecināšanās reakcija, dzimumreakcijas.
Pats efektīvākais stimuls trauksmes novēršanā ir muskuļu relaksācija. Wolpe izmantoja progresīvās muskuļu relaksācijas tehniku. (J. Jacobson) Sākotnēji pacients tiek apmācīts izmantot dziļas relaksācijas tehniku, pēc tam pāriet pie otrā soļa, tas ir, bailes izsaucošo situāciju hierarhijas sastādīšanu. Tālāk pacientam, kurš atrodas relaksācijas stāvoklī piedāvā iztēloties situāciju, kura atrodas pašā zemākajā hierarhijas pozīcijā – tātad vismazāk asociējas ar bailēm.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register