Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:733785
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.04.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

Ievads. Bioloģiskā daudzveidība ir dzīvo organismu formu dažādība sauszemes, jūras un citās ūdens ekosistēmās un ekoloģiskajos kompleksos, kuru sastāvdaļas tās ir; tā ir ģenētiskā dažādība sugas ietvaros, sugu dažādība un ekosistēmu daudzveidība. Bioloģiskās daudzveidības izpausmes ir ģenētiskā, sugu un biotopu daudzveidība. Sugu daudzveidība raksturo sugu skaitu augu sabiedrībā, to sadalījuma vienmērīgumu un katras sugas relatīvo sastopamību. Sugu daudzveidību skaitliski raksturo Simpsona indekss, Šenona indekss, maksimālās daudzveidības indekss, kā arī izlīdzinātības koeficients. Tie dod iespēju noteikt aptuveno sugu bagātību, balstoties uz konkrētiem datiem, nevis uz subjektīvu viedokli. Simpsona indekss parāda katras sugas īpatsvaru augu sabiedrībā jeb sugas dominanci. Tas svārstās robežās no 0 līdz 1. Šenona indeksu lieto, lai skaitliski novērtētu gan sugu bagātību, gan to sadalījuma vienmērīgumu. Jo lielāks šis indekss, jo mazāka varbūtība, ka divi augtenes īpatņi pieder pie vienas un tās pašas sugas. Maksimālās sugu daudzveidības indekss raksturo augu sabiedrību ar lielāko iespējamo vienmērīgo sadalījumu. Izlīdzinātības koeficients salīdzina reālo sugu sadalījuma vienlīdzību ar maksimāli iespējamo. Koeficienta vērtības svārtās no 0 līdz 1.


Metode. Praktiskā darba izpētes objekts ir liela formāta krāsains fotoattēls (planšete), kurā attēlots kādas augtenes augu segas fragments (parauglaukums). Dotajā attēlā dažādu sugu atsevišķi īpatņi vizuāli ir labi izšķirami, lai būtu iespējams viegli noteikt to kvantitatīvo daudzumu. Attēlam ir iespējams pārklāt caurspīdīgu plēvi, uz kuras attiecīgajās vietās ir uzdrukāti augu latīniskie nosaukumi. Tādējādi var noteikt katra auga latīnisko nosaukumu. Lai varētu veikt katras sugas īpatņu kvantitatīvo uzskaiti ar punktu metodi, ir pieejama arī otra caurspīdīga plēve ar rūtiņu tīklu.
Vispirms nosaka, cik sugu ir kopā, un tad veic sugas īpatņu uzskaiti, pieņemot, ka līniju krustpunktā atrodamais augs ir viens eksemplārs. Tad iegūto skaitlisko informāciju ievieto matemātiskajās formulās, kas aprēķina bioloģiskās daudzveidības indeksus.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1173271
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register