Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
11,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:584931
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.01.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Būvmateriālu īpašību klasifikācija.
Materiālu tehniskās īpašības iedala četrās grupās;
1.Fizikālās īpašības raksturo materiāla fizikālo stāvokli (blīvums, porainība), vai to attieksmi pret dažādiem fizikāliem procesiem (ūdens iedarbību, sasalšanu, siltuma un elektriskās strāvas caurlaidību).
2.Mehāniskās īpašības raksturo materiālu spēju pretoties dažādu mehānisku spēku iedarbībai, kas izraisa spiedi, stiepi, lieci, cirpi, vērpi, dilšanu.
3.Fizikāli ķīmiskās īpašības raksturo vielas fizikālā stāvokļa ietekmi uz noteiktu ķīmisko procesu norisi (palielinoties maluma smalkumam, pieaug vielas ķīmiskā aktivitāte (cements, ģipsis))
4.Ķīmiskās īpašības raksturo materiāla spēju ķīmiski pārvērsties (reaģēt) to vielu ietekmē, ar kurām dotais materiāls atrodas saskarē (cementa cietēšana, cementakmeņa sairšana iedarbojoties agresīvām vielām vai šķidrumiem)

2. Būvmateriālu struktūras, to saistība ar īpašībām.
Dabisko materiālu uzbūve un īpašības ir atkarīgas no to izcelšanas apstākļiem, bet mākslīgo būvmateriāla uzbūvi un īpašības nosaka izejvielas, no kurām tie izgatavoti, kā arī ražošanas tehnoloģija un materiālu apstrāde. Pastāv sakarība starp materiāla īpašībām, uzbūvi un tā veidošanās apstākļiem dabā vai izgatavošanu ŗūpnīcā. Materiālu īpašības parasti novertē kvantitatīvi – pēc skaitliskiem rādījumiem, ko nosaka ar pārbaudēm.

3. Valsts standarti, to nozīme.
Būvmateriālu tehniskās īpašības novērtē skaitliski, pārbaudot materiālus atbilstoši standartu prasībām. LR ir radīta vienota valsts standartizācijas sistēma. Valsts standarts (LVS) ir obligāti ievērojams visiem uzņēmumiem, organizācijām, iestādēm. Katram Valsts standartam tiek piešķirts savs kārtas numurs. Pasaules mērogā standartizācijas jautājumus koordinē ISO…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register