15. Jumta seguma materiāli, īpašības:
15.1. Jumta seguma materiāli (dabiskie jumta segumi – niedru, koka, velēnu, salmu, akmens šīfera; bezazbesta šīfera; kārniņi – māla un cementa; metāla jumta segumi – metāla dakstiņi, vara, alumīnija, profilēta tērauda lokšņu; sintētiskie jumtu segumi – bitumena šindeļi, bitumena materiāli ruļļos). Pozitīvas un negatīvas īpašības. Pielietojums.
Koka jumsti – skaidu, dēlīšu, jumstiņu un dēļu. Jumta dēlīšus izgatavo apmēram 70cm garus, 7-12cm platus un 5-8mm biezus. Skaidu jumtu skaidu garums ir 50-70cm, platums 10-18cm, bet biezums 1-8mm. Koka jumta segumus izgatavo no egles, priedes un apses. Lai palielinātu ilgizturību, pirms uzklāšanas tos antiseptizē un piesūcina ar antipirēnām vielām. Koka jumti ir ugunsnedroši un ar samērā īsu mūžu trupes dēļ.
15.2. Konstruktīvie jumta seguma materiāli (koka, māla, betona, dakstiņu un metāla segumi), īpašības, pielietojums. Konstruktīvo jumtu segumu īpašību salīdzinājums.
15.3. Jumtu seguma un hidroizolācijas materiāli, kopīgās un specifiskās īpašības, prasības un pielietojums.
Pēc konsistences hidroizolācijas materiāli var būt plastiski un cieti.
Plastiskajiem hidroizolācijas materiāliem raksturīga blīva saķere ar virsmu, laba izolētspēja, drošus un samērāvienkārša darbu veikšanas tehnoloģija. Plastisko hidroizolācijas materiālu galvenie trūkumi ir to noslīdēšana, dažu materiālu novecošanās, hidroizolācijas materiālu trauslums.
Cietie hidroizolācijas materiāli ir stipri un droši agresīvās vidēs, kā arī, kad ir liels ūdens hidrostatiskais spiediens. Parasti tie ir relatīvi dārgi un ar sarežģītu iestrādāšānas tehnoloģiju.
Ir tvaika izolācijas plēves, difūzijas jeb membrānas aizsargplēves.
15.4. Speciālie konstruktīvie materiāli (vēja aizsargplēves tvaika izolācijas un hidroizolācijas plēves), īpašības, pielietojums.
…