Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:507502
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.03.2012.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Emocijas grūtniecības laikā
Grūtniecības laikā sievietes organismā noris daudzveidīgas pārmaiņas. Tās skar gandrīz visas orgānu sistēmas. Grūtniecības laikā izmainās ne tikai sievietes ķermenis, bet arī emocionālā sfēra. Kādu momentu grūtniece var justies laimīga, bet pēc brīža jau pienāk skumjas. Prieks un uztraukums, raudulība un vēlme barties, bailes un dvēseles pacēlumi mainās milzīgā ātrumā. Vislielāko emocionālo ietekmi uz sievieti atstāj pirmie 3 mēneši, kurus pavada slikta dūša, nervozitāte. Tas ir pilnīgi normāli. Katru sievieti uztrauc domas par dzemdībām un apzināšanās par topošo mātes lomu. Pēc rietumu speciālistu datiem apmēram 20% grūtnieču ir pakļautas depresīviem stāvokļiem. Katras depresijas pamatā ir garastāvokļa nelīdzsvarotība, hiperjūtīgums, kas rodas hormonālo izmaiņu dēļ.
Parasti, sākot no 4.mēneša sieviete iegūst brīnišķīgu mieru, jo nelabums ir pazudis, nogurums ir jūtami mazāks. Tas ir ļoti svārīgi, jo bērns attīstās īpaši nozīmīgās jomās – nervu sistēma, smadzenes, sajūtu orgāni, dzimumorgāni un t.t.
Īpaši pacilājošs un nozīmīgs notikums ir pirmās bērna kustības. Tas notiek apmēram 5. mēnesī. Bērna kustības sievietei rada pārliecību, ka bērns attīstās normāli. Kamēr bērns kustas, šķiet, ka grūtniecība noris labi.
Šāja laikā bērna attīstību var pārbaudīt ar ultraskaņu. Apmērām, 20 nedeļā berniņš nav parāk liels un to var redzēt visu kopumā. Ultraskaņas pārbaude dod vecākiem iespēju it kā “sasveicināties” ar gaidāmo bērnu. Ekrānā redzamais bērns vecāku apziņā šķiet reālāks, tas rada apstākļus, lai pastiprinātu saikni starp māti, tēvu un bērnu. Tā veicina lēno tuvināšanās procesu, mīlestības uzplaukumu starp vecākiem un jaundzimušo.


Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register