Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
9,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:653641
 
Author:
Evaluation:
Published: 31.05.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

37. PIERĀDĪŠANAS JĒDZIENS UN ĪPATNĪBAS CIVILPROCESĀ.
Pierādījumi ir ziņas, uz kuru pamata tiesa nosaka tādu faktu esamību vai neesamību, kuriem ir nozīme lietas izspriešanā.
Pienākums pierādīt un iesniegt pierādījumus
Katrai pusei jāpierāda tie fakti, uz kuriem tā pamato savus prasījumus vai iebildumus. Prasītājam jāpierāda savu prasījumu pamatotība. Atbildētājam jāpierāda savu iebildumu pamatotība.
Pierādījumus iesniedz puses un citi lietas dalībnieki. Ja pusēm vai citiem lietas dalībniekiem nav iespējams iesniegt pierādījumus, pēc viņu motivēta lūguma tos izprasa tiesa.
Pierādījumus iesniedz ne vēlāk kā septiņas dienas pirms tiesas sēdes, ja tiesnesis nav noteicis citu termiņu pierādījumu iesniegšanai. Lietas iztiesāšanas laikā pierādījumus var iesniegt pēc puses vai citu lietas dalībnieku motivēta lūguma, ja tas nekavē lietas iztiesāšanu vai tiesa savlaicīgas pierādījumu neiesniegšanas iemeslus atzinusi par attaisnojošiem, vai pierādījumi ir par faktiem, kuri kļuvuši zināmi lietas iztiesāšanas laikā. Tiesas lēmums par atteikšanos pieņemt pierādījumus nav pārsūdzams, bet iebildumus par to var izteikt apelācijas vai kasācijas sūdzībā Ja tiesa atzīst, ka par kādu no faktiem, uz kuriem pamatoti puses prasījumi vai iebildumi, nav iesniegti pierādījumi, tā paziņo par to pusēm un, ja nepieciešams, nosaka termiņu pierādījumu iesniegšanai.
Tiesa pieņem tikai tos pierādījumus, kuriem ir nozīme lietā.
Tiesa pieļauj tikai likumā noteiktos pierādīšanas līdzekļus.
Ja tiesa atzīst kādu faktu par vispārzināmu, tas nav jāpierāda.Fakti, kas nodibināti ar likumīgā spēkā stājušos spriedumu vienā civillietā, nav no jauna jāpierāda, iztiesājot citas civillietas, kurās piedalās tās pašas puses.Pusei nav jāpierāda fakti, kurus šajā likumā noteiktajā kārtībā nav apstrīdējusi otra puse.

38.PIERĀDĪŠANAS PRIEKŠMETS CIVILLIETĀS.
Secinājumus par lietas būtību tiesa nevar izdarīt, nenoskaidrojot, vai ir noticis tiesību aizskārums un iestājušās juridiskas sekas. To var panākt, pamatojoties uz pierādījumiem un pierādīšanu. Pierādīšana ir stingri reglamentēts process ar noteiktām prasībām. Pierādīšanas priekšmets- kas jāpierāda.

57. PIERĀDĪJUMU NODROŠINĀŠANA.
Pierādījumu nodrošināšana- savlaic;iga tādu ziņu par faktiem nostiprināšana likumā noteiktajā kārtībā, kuri var būt par pierādījumu lietā.
Saskaņā ar likumu jebkura persona var lūgt tai nepieciešamos pierādījumus nodrošināt. Tas notiek tādā gadījumā, ja vēlāk pierādījumu iesniegšana var būt apgrūtināta vai neiespējama.
Pieteikumu par pierād.nodroš.var iesniegt gan līdz lietas ierosināšanai tiesā, gan arī lietas izskatīšanas laikā. Pierādījumus līdz lietas ierosināšanai tiesā nodrošina tā pilsētas(rajona) tiesa, kuras darbības teritorijā atrodas pierādījuma avots, bet pēc lietas ierosināšanas tiesā- tā tiesa, kas izskata lietu.
Pierād. nodroš. nepieciešama konkrētai lietai, kura tiks ierosināta un izskatīta tiesā. Pieteikumu izskata tiesas sēdē 10 dienu laikā no tā saņemšanas. Šīs tiesas sēdes protokolu un materiālus, kas savākti, nodrošinot pierādījumus, glabā, līdz tos pieprasa tiesa, kas lietu izskata.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −12,27 €
Work pack Nr. 1192336
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register