3.Kādi likumi reglamentē īrnieka A.C. un izīrētājas A.B. tiesiskās attiecības?
CIVILLIKUMA, ceturtā nodaļa, saistību tiesības .
LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS “Par dzīvojamo telpu īri”.
Īrnieka un izīrētāja tiesiskās attiecības regulē Civillikums, likums „Par dzīvojamo telpu īri”,likums "Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā", likums "Par namīpašumu atdošanu likumīgajiem īpašniekiem" un likums „Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”.
4.Vai tas apstāklis, ka sākotnēji īres līgums nav bijis noslēgts atbilstoši likuma prasībām rakstveidā un pastāv īres tiesiskās attiecības, ir šķērslis, lai atzītu, ka bijusi vienošanās par terminētām īres tiesiskajām attiecībām (Civillikuma 1488. pants)?
Ņemot vērā ,kad sākotnēji nebija noslēgts īres līgums rakstveidā tas nevar būt par šķērsli ,lai atzītu īres tiesības par terminētām. Jo pamatojoties uz atbildētājas A.C. sniegto informāciju pie mutiskās vienošanās īres tiesiskās attiecības bija terminētas . Kā arī attiecīgi pēc pušu mutiskās vienošanās abas puses parakstīja rakstiskā formā izpildītu īres līgumu kurā bija atrunāti attiecīgie īres termiņi . Parakstot līgumu puses uzņemās pilnu atbildību par līgumā atrunātajiem termiņiem. Kā arī izīrētāja A.B. bija izpildījusi visus līgumā ietvertos punktus un brīdinājumi īrnieci A.C. par dzīvokļa atbrīvošanu .
…