No pareiza vietas izvēles atkarīga nākamā dārza augšana, ražošana, kopšana, augu aizsardzības darbi. Tāpēc jāizraugās vietas ar piemērotu reljefu, augsnes apakškārtu, gruntsūdens līmeni un vēja aizsardzību, atkarībā no dārza optimālā lieluma, tipa un struktūras.
Neatkarīgi no izvēlētā dārza lieluma teritorija jāsadala kvartālos, jāieplāno ceļi, aizvēja stādījumi, žogi un citi palīgobjekti. Kvartāls ir mazākā ar aizvēja stādījumiem un ceļiem ierobežota dārza teritorija, kurā stāda un audzē vienas sugas, vienādi kopjamas un vienlaicīgi novācamas šķirnes.
Nosakot kvartāla lielumu un izvietojumu, jāņem vērā stādījumu kopējais lielums, dārzam paredzēto zemes gabalu konfigurācija un reljefs, klimatiskie apstākļi, stādījumu sugu sastāvs.
Jāizvēlas auglīga augsne ar labu struktūru. Atkarībā no augsnes tipa, mehāniskā un ķīmiskā sastāva pirms stādīšanas tai vajadzīga lielāka vai mazāka ielabošana un sagatavošana. Parastākie ielabošanas un sagatavošanas pasākumi ir augsnes meliorācija, bagātināšana ar organiskām vielām, mēslošana, kaļķošana, dziļā apstrādāšana.
Lai vējš netraucētu ziedu apputeksnēšanos pavasarī, nenotrauktu augļus vai lielas ražas gados pat nenolauztu kokus, augļu dārzu vēlams ierīkot no valdošajiem vējiem aizsargātā vietā. Vēja aizsardzības stādījumus var radīt arī mākslīgi, iestādot attiecīgas joslas, tās jāstāda jau pāris gadu pirms dārza stādīšanas vai vismaz reizē ar to, pretējā gadījumā to efektivitāte būs maza.…