Ekonomiskais risks galvenokārt aptver nestabilitāti un nelīdzsvarotību starp pieprasījumu un piedāvājumu, kas izcēlusies novilcinātu ieguldījumu, stratēģiskos projektos, rezultātā vai nepilnīgu un nesaprastu līgumu un vienošanos dēļ.
Tehniskais risks ietver sistēmas neveiksmes gadījumus, kuri visbiežāk ir radušies investīciju trūkuma rezultātā, sliktu apstākļu rašanās rezultātā, kas ietekme enerģijas piegādi.
Apkārtējās vides risks aplūko potenciālos bojājumus, ko var radīt dažāda veida negadījumi, piemēram, cauruļvadu bojājums, sprādziens. Šis risks iekļauj un apskata arī dažādas piesārņojuma formas, kādas teorētiski varētu rasties dažādu negadījumu rezultātā.
Bez tam var izdalīt arī īstermiņa un ilgtermiņa riskus. Īstermiņa riski galvenokārt saistīti ar piegādes pārtraukšanu dažādu negadījumu, streiku, īslaicīgu konfliktu, sabotāžas vai laika apstākļu dēļ. Ilgtermiņa riski ietver adekvātu un piemērotu enerģijas piegādi, infrastruktūras trūkumus, kas varētu traucēt piegādāt enerģiju konkrētajā vietā, konkrētajam pieprasītājam.
Kopumā redzams, ka enerģijas piegādei pastāv daudz un dažādi riski, kurus pirms enerģijas piegādes ir jācenšas atrisināt, jāveido stratēģiski plāni, kā šādus riskus vajadzības gadījumā varētu novērst. Protams, visus riskus paredzēt nav iespējams, tādēļ, ja rodas kāds neparedzēts traucēklis to pēc iespējas ātrāk un efektīvāk jācenšas novērst.
…