ES Padomei lēmumu pieņemšanā ir trīs pakāpju loma, kura katra nosaka ES Padomes nozīmīgumu lēmuma pieņemšana. Jāatzīst, ka ES Padomei tāpat kā ES Parlamentam ir līdztiesības lēmumu pieņemšanā.
Pirmais veids kā ES Padome piedalās lēmumu pieņemšanā ir ar vienkāršu balsu vairākumu. Līdz ar to, tas nozīmē, ka katrai valstij ir viena balss, bet praksē, kā tiek minēts, grāmatā „Eiropas tiesības” Z.Bules, E. Broka un S.Gatawa redakcijā, tad šī lēmumu pieņemšanas kārtība ir sastopama reti, līdz ar to jāsecina, ka Padomei nav vienlīdzīga vēlēšanu sistēma, ja katrai valstij nav vienlīdzīgas balss, tad nevar secināt, ka katra dalībvalsts ir spējīga vienlīdzīgi ietekmēt lēmumu pieņemšanā. Šajā lēmumu pieņemšanas procedūrā atturēšanās tiek kvalificēta kā balsošana pret.
Visbiežāk izmantotā procedūra ir kvalificētais vairākums. Tas ir jāsaprot kā balsošana, kad katrai valstij ir atšķirīgs balsu skaits, proti, lielākājām dalībvalstīm ir lielāks balsu skaits, jaunākājām un mazākajām dalībvalstīm mazāks balsu skaits.…