-
Eiropas tiesību eksāmena biļetes
1972.g. vairākums grenlandiešu nobalsoja pret iestāšanos ES, taču tā kā valsts bija Dānijas sastāvdaļa, tā 1973.g. kopā ar Dāniju pievienojās ES. 1979.g. Grenlande ieguva autonomijas tiesības. 1982.g. ar nelielu balsu pārsvaru tika nolemts izstāties no ES. 1984.g. tika pieņemtas nepieciešamās izmaiņas EK līgumos un 1985.g. Grenlande izstājās. Tā kā grenlandiešiem ekonomika un izdzīvošanas iespējas cieši saistītas ar jūru un zvejniecību, bija nepieņemamas ES piedāvātās zvejas kvotas. Kopš 1985.g. Grenlandes attiecības ar ES regulē zivju nozvejas un tirdzniecības līgums. Tas nozīmē, ka Grenlandes zivju eksports uz ES valstīm netiek aplikts ar nodokļiem.
1. Jebkura dalībvalsts var nolemt izstāties no ES saskaņā ar savam konstitucionālajam prasībām.
2. Dalībvalsts, kura nolemj izstāties, par savu nodomu paziņo Eiropadomei. Ievērojot Eiropadomes paustās nostādnes, ES risina sarunas un noslēdz līgumu ar šo valsti, nosakot tas izstāšanās kārtību un ņemot vēra tas turpmākas attiecības ar ES.
3. Līgumi attiecīgajai valstij vairs nav saistoši no dienas, kad stājas spēkā izstāšanās līgums, vai, ja tāds nav noslēgts, 2gadus pēc 2.punktā minētā paziņojuma, ja vien Eiropadome, vienojoties ar attiecīgo dalībvalsti vienprātīgi nenolemj šo laikposmu pagarināt.
4. Eiropadomes vai Padomes loceklis no tās dalībvalsts, kura izstājas, nepiedalās nedz Eiropadomes vai Padomes pārrunās, nedz lēmumu pieņemšanā attiecība uz šo valsti.
5. Ja valsti, kura izstājusies no ES, lūdz atkārotu pievienošanos, uz tās lūgumu attiecas 49.pantā minētā procedūra.
…
Sagatavotās eksāmena biļešu atbildes 2012.gada Eiropas Tiesību eksāmenam. Akspatītie jautājumi: 1. Eiropas tiesību priekšmets 2. ES pilsonība 4. Lisabonas līguma raksturojums & statuss 4. Eiropas Parlamenta vēlēšanas 5. Raksturojiet Līgumu par Eiropas Savienību (Māstrihas līgums) 6. Eiropas Savienības pilsoņa institūts: tiesības un pienākumi 7. Eiropas Komisijas kompetence un veidošanas kārtība 9.DISKRIMINĀCIJAS NEPIEĻAUŠANAS PRINCIPS EIROPAS TIESĪBĀS. 10. EIROPAS SOCIĀLĀS POLITIKAS TIESISKAIS REGULĒJUMS. 11. JAUNU DALĪBVALSTU UZŅEMŠANAS KĀRTĪBA ES 12. EIROPADOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJA UN ES PREZIDĒJOŠĀS VALSTS VIETAS ES INZTITŪCIJU SHĒMĀ. 13.PERSONU BRĪVA KUSTĪBA STARP ES VALSTĪM 14. EIROPARLAMENTA (EIROPAS PARLAMENTS) VIETA ES INSTITŪCIJU SISTĒMĀ. 15. LR UZŅEMŠANAS PROCESS EIROPAS SAVIENĪBĀ. 16. Eiropas Komisijas vieta ES institūciju sistēmā. 17. ES Padomes vieta ES institūciju sistēmā. 18. Eiropas tiesību vispārējie principi. 19. Eiropas tiesību īpašie principi. 20. Eiropas Tiesas vieta ES institūciju sistēmā. (skat.arī 32.jaut.) 21. Eiropadomes kompetence un veidošanas kārtība. (skat arī 23.jaut.) 22. Eiropas intelektuālā īpašuma tiesības. 23. Eiropadomes sastāvs un pilnvaras. 24. Euro valūtas ieviešanas nosacījumi un kārtība. 25. Eiropas integrācijas pirmsākumu motivācija. 26. Eiropas primāro tiesību raksturojums. 27. Eiropas sekundāro tiesību raksturojums. 28. Eiropas tiesību un dalībvalstu nacionālo tiesību attiecības. 29. Iepriekšējo (prejudiciālo) nolēmumu pieņemšanas kārtība un nozīme. 30. Eiropas tiesību pārkāpumu novēršanas kārtība. 31. Eiropas tiesību aktu apstrīdēšanas kārtība. 32.Eiropas Savienības tiesas kompetence un veidošanas kārtība. 32. Līgums par ES darbību. 34. ES valstu (tās pilsoņu) pārstāvniecība Eiropas Parlamentā. 35. Aprakstiet veidus, kā var grozīt Eiropas primāros tiesību aktus. 36. Kādā veidā ES dalībvalsts var izstāties no Eiropas Savienības?
- Civilprocesa eksāmena biļetes
- Eiropas Savienības tiesību eksāmena atbildes
- Eiropas tiesību eksāmena biļetes
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Eiropas Savienības tiesību eksāmena atbildes
Summaries, Notes for university67
-
Civilprocesa eksāmena biļetes
Summaries, Notes for university7
-
Ekoloģisko tiesību eksāmena atbildes
Summaries, Notes for university10
-
Muitas tiesību eksāmena jautājumu atbildes
Summaries, Notes for university21
-
Administratīvo tiesību eksāmena atbildes
Summaries, Notes for university8