Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:426829
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.12.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

2. Pedagoģijas vēsture. Pedagoģijas attīstības posmi.
Par pedagoģiju sāk runāt no verdzības iekārtas. Izglītība bija bagātako slaņu priekšrocība. Savu pieredzi nodeva viens otrām. Sājā laikā pazīstāmie vārdi: Sokrats – kā augstāko izglītību novērtēja ka etikas zinības. Platons – Sokrata skolēns, turpināja sava skolotāja macību par ētiku; uzskata kā pasaule sastāv no mužigan idējmām un reālām paradībām; runāja par svārīgu audzināšanas lomu. Aristotel – novēroja, kā dzīve ir attīstības process, jūtekļiska pieredeze un tikimiskā audzināšana , grības piepūle un aktivitāte – to viņš galvēno izvirzīja. Demokrīts – uzskata, kā īstenības izzināšanas jābalstas uz pieredzi. Kvintiliāns – pārstradājis un sistematizējis no Grieķijas pedagoģ. Idējas un pievienoja didaktiku, novēroja, kā skolām ir plašas attīstības iespējas.
Feodālā iekārta. Visu sadzīves dzīvi vādīja baznīca, centas izglītot visus. Sv.Augustīns un Akvīnes Toms dēvuši ļoti daudz pozitīvus priekšlikumus par cilvēka uzvedības atziņas, domašanas spējas.
17. gadsimts. Ienes jaunas idējas ped. attīstībā, neapmierināja feodāla skolas modelis. Mācībām jāatbilst reālai dzīves situācijai, mācības procesā – galvēnais ir skolēna individuālās īpašības un savstarpējas līkumsakarības. Kamenskis – prasijs, lai skola būtu pieējama visiem un kļūtu par to saucāmo „ Cilvēcības laboratoriju”. Džons Loks – Viņš absolūti nolēdz iedzimtību, uzskata jaundzimušo bērnu, ka tīro lapu, līdz ar to lielo lomu atdeva audzināšanai.…

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register