• Feministiskā filozofija uzplaukst 20. gs otrajā pusē, taču tās saknes meklējamas feminisma kā sociāli politiskas kustības vēsturē, ka silgst jau pusotra gadsimta.
• Termins feminisms ( latīņu val. femina - sieviete) radās 19. gs kā apzīmējums sieviešu cīņai par savām tiesībām.
• Feminsima kustību nosacīti var sadalīt trīs posmos:
1) ap 1840. – 1880 g. – sievietes, lai celtu savu lomu sabiedrībā centās atdarināt vīriešus. Centieni atdarināt vīriešus saistās ar mēģinājumiem apliecināt vīriešu pasaulei piederīgās vērtības un dzīves stilu.
2) Otrais posms varētu būt no 1880. gadam līdz 1920. gadam. Tam raksturīga cita orientācija – nevis centieni kopēt vīriešu pasaules vērtības, bet gan paaugstināt sievietes lomu, meklējot abiem dzimumiem kopīgus pamatus. Visi ir cilvēku, tāpēc visiem – ne tikai vīriešiem – ir jābūt tiesībām piedalīties sabiedrības dzīvē, vēlēt, iegūt politisko varu. Visiem cilvēkiem – ne tikai vīriešiem – ir prāts, tāpēc sievietēm ir jādod vienādas tiesības uz izglītību. Visi strādā – ne tikai vīrieši - , tāpēc par vienādu darbu jāsaņem vienāds atalgojums. Šajā laikā rodas ideja par Starptautiskās sieviešu dienas atzīmēšanu 8. martā, uzsverot cīņu par sieviešu tiesībām visā pasaulē. Oliva Šreinere uzraksta apceri „ Sieviete un darbs” (1911), kuru uzskata par vienu no pirmajiem feministiskās literatūras darbiem.
…