Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:754920
 
Author:
Evaluation:
Published: 31.03.2021.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Kāda ir sociālās realitātes izziņas metožu un principu īpatnība? Kāda ir atšķirība starp izziņu un izskaidrojumu sociālos pētījumos?
Zinātne ir tāda cilvēciskās darbības sfēra, kuras rezultātā cilvēks gūst jaunas zināšanas par īstenību, tās parādību likumsakarībām. Zinātne ir īpašs realitātes izziņas veids. Zinātniskā realitātes izzināšana raksturojas ar zinātnisko metožu izmantošanu, kas dod objektīvu informāciju. Zinātniskās metodes dod iespēju izzināt realitāti tādu, kāda tā ir, neatkarīgi no mūsu viedokļa par to. Zinātniskā pieeja realitātes izzināšanai raksturojas ar vairākām īpatnībām jeb principiem. Pirmie zinātniskie principi bija formulēti apmēram 19.gs. vidū un balstījās uz Dekarta-Ņutona paradigmu (“Paradigma” – “etalons”, zinātniskās darbības kanoni, priekšraksti, galvenie postulāti par to, kā izpaužas zinātnes darbība).
Dialektika un metafizika kā galvenās filozofijas metodes. Dialektika (no grieķu valodas dialektika) nozīmē sarunu mākslu, argumentāciju. Mūsdienu izpratnē dialektika ir teorija un realitātes izziņas metode, pasaules vienotības doktrīna un dabas, sabiedrības un domas attīstības universālie likumi. Zinātniskais dialektiskais pasaules uzskats veidojās ilgstošās filozofijas attīstības laikā. Dialektikas elementi tika ietverti seno Austrumu, Indijas, Ķīnas, Grieķijas, Romas filozofu mācībās. Mūsdienās var izdalīt tās trīs vēsturiskās formas - senču spontāno dialektiku, vācu klasiskās filozofijas ideālistisko dialektiku un modernitātes materiālisma dialektiku.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −-0,30 €
Work pack Nr. 1385243
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register