Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
7,49
You save:
0,82 (11%)
Discounted price*:
6,67
Purchase
Add to Wish List
ID number:732820
Author:
Evaluation:
Published: 25.10.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Elektriskie lādiņi ir elektromagnētiskā lauka avots. Ar lauka starpniecību notiek lādiņu mijiedarbība. Nekustīgi elektriskie lādiņi rada elektrostatisko lauku. Visām līdz šim eksperimentāli novērotajām elektriski lādētajām elementārdaļiņām elektriskie lādiņi ir ar vienādu moduli: tie atšķiras tikai ar zīmi. Šādu lādiņu sauc par elementārlādiņu, un to pieņemts apzīmēt ar burtu e. Izņēmums ir daļiņas – D rezonansi, tiem lādiņš ir 2e. Elektriskais lādiņš ir invariants lielums. pašreiz atklāto lādiņu elementārlādiņu skaits pārsniedz simtu. noskaidrots ka daļiņas kuras savstarpēji iedarbojas ar stiprās mijiedarbības spēkiem, var uzbūvēt no kvarkiem, kuru lādiņi ir 2/3e,1/3e.Vielas atomi sastāv no neitroniem (daļiņām bez lādiņa) un protoniem (ar lādiņu +e) un elektroniem (ar lādiņu –e). Divi nekustīgi vienādzīmju punktveida lādiņi atgrūžas, bet pretēju zīmju lādiņi pievelkas ar spēku kas tieši proporcionāls lādiņu reizinājumam, bet apgriezti proporcionāls to savstarpējā attāluma kvadrātam, pie tam šis spēks darbojas pa taisni, kas savieno abus lādiņus.F= kq1q2/r2Elektrisko lādiņu sauc par punktveida lādiņu, ja tā nesējs ir ķermenis, kura lineārie izmēri ir mazi slīdzinājumā ar attālumu no lādēta ķermeņa līdz punktam, kurā tiek aplūkota lādiņa darbība.
elektriski izolētā sistēmā elektrisko lādiņu summa ir konstants lielums- tas ir elektriskā lādiņa nezūdamības likums. Elektriskā lādiņa vienība ir kulons (1 C).viens kulons ir tāds elektriskais lādiņš, kas izplūst caur vadītāja šķērsgriezumu vienā sekundē, ja strāvas stiprums vadītājā ir viens ampērs.


2.elektrisko lādiņu mijiedarbe. Kulona likums un superpozīcijas princips.
Elektrisko lādiņu sauc par punktveida lādiņu, ja tā nesējs ir ķermenis, kura lineārie izmēri ir mazi slīdzinājumā ar attālumu no lādēta ķermeņa līdz punktam, kurā tiek aplūkota lādiņa darbība.
kulona likums-Divi nekustīgi vienādzīmju punktveida lādiņi atgrūžas, bet pretēju zīmju lādiņi pievelkas ar spēku kas tieši proporcionāls lādiņu reizinājumam, bet apgriezti proporcionāls to savstarpējā attāluma kvadrātam, pie tam šis spēks darbojas pa taisni, kas savieno abus lādiņus.F= kq1q2/r2 . Kulona likums racionalizētā formā F= q1 q2/(4pieps r2).
pieredze rāda ka divu lādiņu mijiedarbības spēks nemainās ja to tuvumā novieto citus lādiņus. Tādēļ spēku F, ar kādu uz punktveida lādiņu q0 darbojas punktveida lādiņu sistēma q1, q2 ,…, qN , var izteikt šādi : F=sumi=1 toN (FI )
Fi – spēks, ar kādu uz lādiņu q darbojas lādiņš qi , kad pārējo lādiņu nav tuvumā. Tas ir mijiedarbības spēku superpozīcijas princps.

3. Elektriskā lauka intensitāte.
tāpat kā telpā ap katru daļiņu ,kurai ir masa eksistē gravitācijas spēku lauks telpā ap jebkuru elektriski lādētu daļiņu pastāv ar to saistītais elektromagnētiskais spēku lauks.Elektrisko lauku katrā punktā raksturo ar vektoriālu lielumu E ko sauc par elektriskā lauka intensitāti. E=Fz /qz .elektriskā lauka intensitāte ir vienāda ar spēku ar kādu lauks darbojas uz dotajā punktā novietota pozitīva lādiņa vienību. Ja ir zināma elektriskā lauka intensitāte Tad spēks F ar kādu lauks darbojas uz tajā novietotulādiņu q0, izsakāms šādi: F=q0E.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,35 €
Work pack Nr. 1118950
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Fizikas svarīgākie jautājumi”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/732820

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register