Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,44 (11%)
Discounted price*:
3,55
Purchase
Add to Wish List
ID number:804958
Author:
Evaluation:
Published: 04.12.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Dinamiskā lokanība nebeidzas ar lēcieniem vai aritmiskām kustībām. Ar to tā atšķiras no ballistiskās lokanības. Kustības pilnībā tiek kontrolētas. Trenējot lokanību, jābūt piemērotam ātrumam, lai attīstītu un trenētu speciālos stiepšanas receptorus.
Pasīvā stiepšanā ir tāda, ka sportists ir atslābināts un neizmanto savu spēku, lai palielinātu kustību diapazonu. Pasīvo stiepšanu parasti veic vienlaikus ar partneri, kurš kontrolē stiepšanas tempu un diapazonu. Proprioreceptīvo stiepšanu var lietot, lai palielinātu kustību diapazonu, izmantojot kontrahēšanās atslābināšanās metodi. Muskuli iestiepj līdz maksimālajai robežai, tad liek tam sasprindzināties, noturot to izometriskā režīmā. Pēc atslābināšanās maksimālo iestiepuma robežu var pārsniegt.
Regulāri veicot šos vingrinājumus, var uzlabot atsevišķu muskuļu un saišu aparātu iestiepumu. Muskuļu stiepšanai pēc treniņiem ir liela nozīme, jo regulāri izpildot nodarbināto muskuļu stiepšanos, tie ātrāk atjaunojas pēc slodzes, kā arī palielinās to maksimālā spēka rādītāji pat līdz 10%.
Iesildīšanās pamatā parasti ir vingrinājumi sirdsdarbības paātrināšanai, asinsplūsmas paātrināšanai, ķermeņa un audu temperatūras paaugstināšanai, elpošanas paātrināšanai. Šāds vingrinājums var būt nelielas intensitātes un apjoma skrējiens. Lai mazinātu muskuļu sasprindzinājumu, palielinātu nervu impulsu darbību un palielinātu muskuļu savstarpējās inervācijas procesu efektivitāti, nepieciešami nelielas intensitātes spēka vingrojumi.
Tikai pēc iesildīšanās organisms ir gatavs stiepšanas vingrinājumiem, jo paaugstināta iekšējā temperatūra palielina saistaudu un muskuļu iestiepjamību, samazinot risku gūt traumas. Vēlamais stiepšanas vingrinājuma ilgums ir no 6 līdz 30 sekundēm. Optimālais ilgums ir 10 sekundes, izpildot vingrinājumu divas vai trīs reizes, vai arī 20 sekundes, vingrinājumu izpildot vienu reizi.
Kopsavilkums.
Tehnikajam izpildījumam svarbumbu celšanā nepieciešama laba lokanība plecu joslā un mugurkaulājā. Lokanību attīsta ar stiepšanas vingrinājumiem, kuru pamatā ir muskuļu saišu un cīpslu stiepšana. Svarbumbu celšanā pārsvarā pielieto statisko stiepšanos un pasīvo stiepšanos ar partneri.
Muskuļu stiepšanai pēc treniņiem ir liela nozīme, jo regulāri izpildot nodarbināto muskuļu stiepšanos, tie ātrāk atjaunojas pēc slodzes, kā arī palielinās to maksimālā spēka rādītāji pat līdz 10%.


Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,46 €
Work pack Nr. 1345310
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Fizisko īpašību attīstīšana svarbumbu sportā. Spēks, izturība, lokanība”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/804958

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register